BM BGŻ BNP Paribas rekomenduje 'kupuj' dla Trakcji, wycena 17,1 złWarszawa, 29.05.2017 (ISBnews) - Analitycy Biura Maklerskiego BGŻ BNP Paribas rozpoczęli rekomendowani akcji Trakcji od zalecenia "kupuj", z ceną docelową 17,1 zł, wynika z raportu datowanego na 22 maja.

Rekomendacja została wydana przy cenie za akcję 14,9 zł. W piątek na zamknięciu kurs wynosił 15,12 zł.

"W naszej ocenie na słabe wyniki I kw. 2017 roku miały wpływ czynniki niezależne i sezonowe (niekorzystne warunki atmosferyczne), natomiast w kolejnych kwartałach powinna nastąpić poprawa marży głównie za sprawą powrotu do poprzednich poziomów rentowności w spółkach zależnych. Z kolei w kolejnych latach oczekujemy stopniowo rosnącej rentowności w działalności kolejowej, na co złoży się (1) polityka budżetowania spółki, (2) wyższe ceny w kolejnych ogłaszanych przetargach oraz (3) wprowadzenie nowego systemu motywacyjnego
wynagrodzeń. [...] Chociaż, w naszej ocenie istnieje znaczne ryzyko niewykorzystania wszystkich środków dostępnych w WPIK, w najbliższych latach przychody spółek kolejowych nie są zagrożone. Obecnie Trakcja posiada potencjalny portfel zleceń przekraczający 3,2 mld zł. Zakładając zapowiedziane przez PKP PLK ogłoszenie 9-10 mld zł kontraktów w 2017 r., oraz utrzymanie obecnego hit rato (ok. 15%) liczymy że wartość backlogu wzrośnie do końca roku. Wydajemy rekomendację kupuj i wyznaczamy cenę docelową dla akcji Trakcji na poziomie 17,1 zł, co oznacza 14,5% potencjał wzrostu kursu akcji" - czytamy w raporcie.

Analitycy oczekują, że spółka zanotuje w tym roku 52,1 mln zł zysku netto przy przychodach na poziomie 1 388,4 mln zł.

(ISBnews)