Na pytanie kiedy mogą wejść w życie nowe przepisy o systemie emerytalnym, Borys powiedział: „Trwają końcowe prace, wszystkim by zależało, żeby to było jak najszybciej, ale lepiej dobrze, a później niż źle, ale szybko”.

„Projekty wstępne są przygotowane, trwają konsultacje. Cały czas jest szansa, że do końca roku ten proces uda się przeprowadzić” – dodał podczas debaty o roli rynku kapitałowego w Planie na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

Pod koniec maja, wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki ocenił, że projekt zmian w OFE, w kształcie zbliżonym do zaprezentowanego przez rząd w lipcu 2016 r., zostanie przyjęty przez parlament do końca 2017 r.

Z zaprezentowanego w lipcu 2016 przez rząd Programu Budowy Kapitału Polaków wynika, że proponowane zmiany mogą zakładać przekazanie w trybie ustawy 25 proc. aktywów OFE do Funduszu Rezerwy Demograficznej celem realnego wzmocnienia bufora finansowego systemu emerytalnego oraz 75 proc. aktywów OFE na Indywidualne Konta Emerytalne. \

>>> Czytaj też: Skiba: Wzrost PKB w II kwartale może zbliżyć się do 4 proc. »