Wielka rozbudowa polskich portów. Nad Bałtykiem powstanie terminalowy hub

19 czerwca 2017, 08:41 | Aktualizacja: 19.06.2017, 08:41
Źródło:PAP
Port w Szczecinie

Port w Szczecinieźródło: ShutterStock

Dzięki inwestycjom w terminale w Gdańsku trzykrotnie wzrosną przeładunki. Nowe nabrzeża powstaną także w Gdyni oraz w Szczecinie i Świnoujściu.

Reklama

Komentarze (33)

  • Admin.(2017-06-19 09:31) Zgłoś naruszenie 2685

    Niemcy zgrzytają zębami !! To będzie świetna konkurencja dla niemieckich portów Hamburga, Rostku i innych ! W biznesie nie ma zmiłuj, bo Niemcy też z nami się nie bawią ...

    Pokaż odpowiedzi (8)Odpowiedz
  • hehe(2017-06-19 10:34) Zgłoś naruszenie 9512

    PO juz czeka aby wszystko zniszczyc

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • HGW(2017-06-19 09:44) Zgłoś naruszenie 8710

    Duma mnie rozpiera jak jasna ch ... No jak tu nie kochać takiego rządu - no jak ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • wacek(2017-06-19 10:27) Zgłoś naruszenie 682

    Teraz już wiem z jakiego powodu chwalił nas na szczycie Jednego Pasa i Drogi Prezydent Chin Xi. Konsekwentnie i bez rozgłosu odbudujemy Szlak Bursztynowy. Do przodu niech się Niemce martwią mają co oddawać- 2016 ok 160 miliardów euro nadwyżki eksportowej. Nie zbiednieją.

    Odpowiedz
  • Dr.Tux-były_leming(2017-06-19 15:10) Zgłoś naruszenie 263

    "Jak twierdzi, DCT już sonduje możliwość dostawy towarów przeładowywanych w jego terminalu na Ukrainę, Białoruś, Słowację i do Czech. W tym celu może rozbudować bocznicę kolejową, by obsługiwać pociągi o długości 750 m. — Wąskim gardłem są jednak przejścia graniczne do Czech i na Słowację" ( źródło jw) OT Logistics chce kupić port w Czarnogórze ( i dziwi się ,że połączenia logistyczne na południe idą często "zupełnie nielogicznie" przez Niemcy (!); PKP zaskoczone ruchem na nowych połączeniach na Ukrainę; Nazarbajew wścieka się " no ile można czekać z tymi waszymi inwestycjami Polacy, co tak mało itd" Wszystko wskazuje że wyśmiewane Międzymorze ma BARDZO dużo EKONOMICZNEGO sensu - oprócz tego strategicznego. Wyśmiewany Macierewicz PO RAZ PIERWSZY PO 89 r (!) ZORGANIZOWAŁ GRĘ WOJENNĄ ("zima 2017") W KTÓREJ ĆWICZĄCY NIE Z ZNALI ZAMIARÓW PRZECIWNIKA (!!!) Niestety kochane lemingi - to "oszołomy" miały rację a my byliśmy żałosnymi manipulowanymi przez Zachód marionetkami...

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • janek(2017-06-19 12:18) Zgłoś naruszenie 2119

    Czytając komentarze, zastanawia mnie fakt, że tak dużo wpisów antyniemieckich. Wiadomo, że porty będą konkurencją dla Hamburga, ale pamiętajmy, że nasze gospodarki wspólnie mogą więcej ugrać niż osobno walcząc ze sobą. Pamiętajmy jednak o kosmicznej dysproporcji - 4-ta gospodarka niemiecka, jest prawie 7x większa od 24-tej polskiej. Z naszym zachodnim sąsiadem mamy dodatni bilans handlu zagranicznego i powinno nam zależeć na tym, by Niemcy kupowali od nas jak najwięcej. Silna niemiecka gospodarka wspiera rozwój nasze wciąż na dorobku.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • byrcyn(2017-06-19 10:28) Zgłoś naruszenie 952

    A jak tam w rozbudowanych stoczniach - dzieje się coś ? A jak tam państwowe polskie inwestycje - dzieje się coś ? A jak tam 1 mln. "polskich elektryków " - ile już wyprodukowano ? A jak tam ...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • PO podniosło by Polska traciła(2017-06-19 23:32) Zgłoś naruszenie 62

    Jeśli akcyza będzie obniżona do stawki niemieckiej to Bremerhaven straci klientów

    Odpowiedz
  • Jon(2017-06-20 00:15) Zgłoś naruszenie 61

    A Rudy król europy myślał że zniszczy Polskę , a tu nie wyszło

    Odpowiedz
  • janek(2017-06-19 12:45) Zgłoś naruszenie 544

    Jestesmy sredniej wielkosci poddostawca dla Niemiec i nie ma zadnego panstwa ktore zechcialoby i mogloby ich zastapic. Moze ich zastapi nowy i jedyny sojusznik San Escobar? ))

    Odpowiedz
  • g(2017-06-19 22:32) Zgłoś naruszenie 51

    to tylko dowodzi ,ze produkcja jest lokowana po za europa i potrzeba portow by te dobra przywiesc, wrecz ucieka z europy

    Odpowiedz