PZU Zdrowie nabyło NZOZ Trzebinia, ma już prawie 50 placówek własnychWarszawa, 05.07.2017 (ISBnews) - PZU Zdrowie nabyło Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Trzebinia, poinformowało PZU. W całej Polsce działa już prawie 50 placówek własnych ubezpieczyciela, podano także.

"Zakup NZOZ Trzebinia pozwoli nam poszerzyć zasięg naszej działalności w południowej Polsce i świadczyć usługi dla coraz większej grupy pacjentów. Zakup spółki to kolejny element konsekwentnej realizacji strategii rozwoju PZU w obszarze zdrowia " - powiedziała prezes Julita Czyżewska, cytowana w komunikacie.

NZOZ Trzebinia świadczy kompleksowe usługi zdrowotne w pięciu przychodniach w gminie Trzebinia. Oferują one m.in. podstawową opiekę zdrowotną dla dzieci i dorosłych, konsultacje specjalistyczne, usługi stomatologiczne, medycynę pracy, badania laboratoryjne, USG i RTG, podano także.

Transakcja to element strategii PZU, w której zaplanowano wzrost przychodów PZU Zdrowie do 1 mld zł w 2020 r z 364 mln zł w 2016 r., podano także.

W ramach Grupy PZU spółka PZU Zdrowie SA jest odpowiedzialna za realizację usług medycznych na rzecz klientów ubezpieczeniowych, abonamentowych, indywidualnych i obsługiwanych w ramach NFZ.

(ISBnews)