Do wypadku polskiego autokaru doszło we wtorek w pobliżu miejscowości Subotica w Serbii.

"Z informacji przekazanych MSZ przez miejscowe służby wynika, że wskutek obrażeń poniesionych w wypadku zmarł obywatel RP, a ponad 20 polskich obywateli odniosło obrażenia" - czytamy w komunikacie MSZ.

Jak podkreślono ranni w wypadku zostali przewiezieni do okolicznych szpitali i pozostają pod stałą opieką medyczną. Część osób, która nie odniosła obrażeń, przechodzi obecnie profilaktycznie badania medyczne i zostało im zapewnione zakwaterowanie w oczekiwaniu na transport do kraju - zaznaczył resort.

MSZ uruchomiło dwie infolinie dla rodzin i bliskich poszkodowanych: +48 22 5238880 oraz +38 163328456.

"Ambasador RP i polscy konsulowie udali się na miejsce wypadku i do szpitali, w których przebywają poszkodowani polscy obywatele. Konsul RP pozostaje w stałym kontakcie z poszkodowanymi, ich rodzinami i miejscowymi służbami. Polscy dyplomaci udzielają bieżącej pomocy konsularnej poszkodowanym w wypadku" - poinformowało biuro prasowe rzecznika MSZ.

Resort w komunikacie przekazał również najszczersze wyrazy współczucia wszystkim poszkodowanym i ich rodzinom oraz bliskim.

Do wypadku doszło na trasie Subotica - Nowy Sad, w pobliżu miejscowości Feketić. Autobusem jechało 50 pasażerów, w tym 27 dzieci w wieku 13-16 lat, wracających z wakacji w Grecji, oraz trzech kierowców. (PAP)