Jak podały PKP w środę w komunikacie prasowym, kolejowa spółka podpisała już umowę z wykonawcą robót remontowych w budynkach trzech dworców. Inwestycje ma zrealizować Firma Budowlana DOTA z Poznania.

Dworce w Siechnicach, Świętej Katarzynie i Żernikach Wrocławskich – Smardzowie mają zostać gruntownie przebudowane. W budynkach i ich bezpośrednim sąsiedztwie mają zostać zlikwidowane bariery architektoniczne, które utrudniały korzystanie z dworców osobom niepełnosprawnym.

Renowacji zostaną poddane elewacje budynków oraz dachy. W każdym z obiektów zostaną wymienione okna i drzwi. Wykonane zostaną nowe instalacje wewnętrzne i zewnętrzne oraz przyłącza sanitarne i energetyczne. W Siechnicach i Świętej Katarzynie pojawią się nowe kotłownie gazowe, a w Żernikach Wrocławskich – Smardzowie pompa cieplna – podano w komunikacie.

Prezes PKP S.A. Krzysztof Mamiński podkreślił, że w ciągu najbliższych kilku lat kolejowa spółka planuje zmodernizować lub wybudować od nowa ponad 160 dworców. „Zakładamy, że środki na większość inwestycji będziemy pozyskiwać dzięki unijnemu dofinansowaniu. Program modernizacji dworców obejmie nie tylko duże ośrodki, ale także mniejsze miejscowości, właśnie takie jak Siechnice, Święta Katarzyna czy Żerniki Wrocławskie – Smardzów” - powiedział Mamiński.

Remont trzech dolnośląskich dworców będzie kosztować ponad 10 mln zł. Inwestycja zostanie dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.(PAP)