W całym minionym tygodniu WIG 20 zyskał 2,4 proc.

WIG w piątek poszedł w górę o 0,2 proc. do 62.127 pkt. mWIG 40 zyskał 0,7 proc. do 4.917 pkt. Na całym rynku regulowanym w górę poszły łącznie notowania 178 spółek, a 145 kursów spadły.

Obroty akcjami sięgnęły ponad 648 mln zł, z czego ponad 499 mln zł to obroty papierami spółek notowanych w WIG 20.

Na zachodnioeuropejskich parkietach, podobnie jak na GPW, zmiany indeksów były niewielkie. W momencie zamknięcia sesji w Warszawie niemiecki DAX i brytyjski FTSE spadały po około 0,2 proc., a francuski CAC zniżkował o 0,1 proc. Z kolei w USA indeks S&P 500 zwyżkował o godz. 17.00 o 0,2 proc.

Wśród największych spółek GPW (WIG 20) najwyższym wzrostem, o 1,6 proc., zakończył sesję Cyfrowy Polsat. Wycena spółki wróciła do poziomu z połowy czerwca.

O około 1 proc. zwyżkowały w piątek wyceny CCC, PKN Orlen oraz PGNiG.

Najsilniejszy spadek w WIG 20, po 1,7 proc., zanotowały Alior Bank i PGE.

Liderem obrotów było PZU (79 mln zł), którego kurs spadł o 0,4 proc.

O 19 proc. spadła wycena Qumaka. Qumak chce podwyższyć kapitał zakładowy i wyemitować do 30 mln akcji serii M z wyłączeniem prawa poboru - wynika z projektów uchwał na walne zgromadzenie, zaplanowane na 10 sierpnia. Qumak chce dzięki emisji m. in. zmniejszyć zadłużenie i tym samym poprawić wskaźniki w tym obszarze.

W innym piątkowym komunikacie Qumak podał, że wcześniej planowana emisja akcji serii L nie doszła do skutku. Spółka zamierzała dokonać podwyższenia kapitału zakładowego o kwotę nie wyższą niż 13 mln zł i tym samym zaoferować w trybie subskrypcji prywatnej do 13 mln akcji serii L po cenie 2,29 zł za akcję.

O 3,1 proc. wzrósł kurs ZA Polna. Zbigniew Jakubas wniósł o uzupełnienie porządku obrad NWZ spółki o projekt uchwały w sprawie upoważnienia zarządu do nabycia akcji własnych w celu umorzenia - podała ZA Polna w piątkowym komunikacie.

Oferta konsorcjum Torpolu i Budimeksu, okazała się najkorzystniejszą w przetargu PKP PLK dotyczącym robót budowlanych w ramach przetargu na modernizację odcinka Trzebinia – Krzeszowice - podał Torpol w komunikacie. Wartość oferty to 734,7 mln zł brutto i 597,4 mln zł netto. Kurs Torpolu wzrósł na koniec dnia o 0,6 proc., a wycena Budimeksu zwyżkowała o 2,2 proc. (PAP Biznes)