Woś: Kto się boi robota w Japonii [OPINIA]

16 lipca 2017, 12:55
Źródło:MAGAZYN DGP
Robot

Robotźródło: ShutterStock

Najspokojniejsi o swoją przyszłość na rynku pracy są absolwenci kierunków ścisłych. Oni uważają, że automaty nie będą w stanie zagrozić im pod względem kompetencji. Matematyka i fizyka robot nie tyka. Tak przynajmniej im się wydaje.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa

Reklama

Komentarze (3)

 • Amen(2017-07-16 17:18) Zgłoś naruszenie 103

  Myślę że wszystkim wyjdzie na zdrowie, kiedy roboty zastąpią wszystkich dziennikarzy-filozofów na śmieciówkach ale z wybujałym ego.

  Odpowiedz
 • system kasto_korpo gnije od środka(2017-07-16 13:25) Zgłoś naruszenie 00

  Pierwszy raz mogę się zgodzić pod warunkiem, że rozszerzymy definicje uprzywilejowania i regulacji nie tylko o grupy zawodowe ale uwzględnimy np. w UE patologiczne regulacje całych branż, kast, korpo i aktów prawnych (certyfikaty, dofinansowania itp) To cały obieg buduje niekonkurencyjne przewagi i robotyzacja, automatyzacja może być przeciwsiłą. Bo przykład medycyny może nie tyle stać się czymś co zastępuje ale w dużym stopniu może być równoległym rozwiązaniem co po ewolucyjnym przyzwyczajeniu może te przyzwyczajenia zmienić zwłaszcza w niszach gdzie tradycyjne rozwiązania niedomagają.

  Odpowiedz
 • Jacek84(2017-07-17 20:12) Zgłoś naruszenie 00

  Pracownicy wykonujący nity w poszyciu Titanica też się bali o pracę. Później te słabe nity przyczyniły się do katastrofy. Bać się nie wolno, natomiast trzeba się ciągle rozglądać.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze