Wasko ma umowę na system dla tunelu na POW za 24,6 mln zł nettoWarszawa, 17.07.2017 (ISBnews) - Wasko otrzymało od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) zgodę na zawarcie umowy podwykonawczej z Astaldi. Jej przedmiotem jest wykonanie systemu zarządzania tunelu i systemu zarządzania ruchem dla odcinka A Południowej Obwodnicy Warszawy.

Wartość umowy wynosi 24,6 mln zł netto (30,2 mln brutto), a termin jej wykonania ustalono na 11 sierpnia 2020 r.

"W ramach umowy Wasko S.A. wykona prace obejmujące tunel 'Ursynów' oraz istniejące odcinki dróg - od węzła Wiskitki do węzła Mińsk Mazowiecki (drogi A2, S2). System ma zapewnić zarządzanie ruchem w tunelu i uwzględniać sterowanie objazdami w przypadku jego zamknięcia. Umowa dotyczy algorytmów, projektów wykonawczych, montażu i uruchomienia systemu oraz opracowania niezbędnej dokumentacji dotyczącej części tunelowej oraz drogowej i przewiduje 5-letnią gwarancją elementów wewnętrznych oraz 10-letnią gwarancję dotyczącą elementów zewnętrznych" - czytamy w komunikacie.

Umowa przewiduje poziom kar umownych w wysokości 50 tys. zł za każdy dzień opóźnienia, lecz nie więcej niż 20% wartości kontraktu.

Zdaniem Wasko opisywana umowa w najbliższych dniach zostanie podpisana przez Astaldi, podano również.

Wasko - spółka z branży IT - świadczy kompleksowe usługi informatyczne i integracyjne oraz serwisowe. Akcje spółki zadebiutowały na GPW w 2001 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży spółki sięgnęły 209 mln zł w 2016 r.

(ISBnews)