Niemiecki Praktiker cztery lata temu złożył wniosek o upadłość. Nad Wisłą pod szyldem tej marki działały wówczas 24 sklepy. Mimo zapewnień, że problemy nie dotkną polskich sklepów, dziś w ramach sieci w naszym kraju jest już tylko 13 sklepów, a normalną działalność handlową prowadzi jedynie pięć. Pozostałe są zamknięte.

W listopadzie 2016 roku wobec spółki zostało wszczęte postępowanie sanacyjne. Tymczasowym zarządcą polskiego oddziału Praktikera został Maksymilian Kostrzewa. Wiosną tego roku sąd umorzył postępowanie sanacyjne. Okazało się, że Praktiker znalazł inwestora. Choć zarządca nie podał, o jakiego przedsiębiorcę chodzi, „Puls Biznesu” ustalił, że jest nim działająca na rynku B2B firma 3W Dystrybucja Budowlana z Rudy Śląskiej.

Prezes spółki Michał Adamiuk potwierdził, że jest zainteresowany przejęciem Praktikera. 3W DB chce w tej sposób wejść na rynek detaliczny. Jak informuje „Puls Biznesu”, polska spółka chce też zatrudnić obecnych i byłych pracowników Praktikera.

Nie tylko śląska spółka ma chrapkę na polskie sklepy Praktikera. Według rynkowych pogłosek, przejęciem może też być zainteresowana niemiecka sieć dyskontów budowlanych-meblarskich Poco.

>>> Czytaj też: PIP: Praktiker musi wypłacić 1,5 mln zł zaległych wynagrodzeń