APS Energia uzyskała certyfikat, który umożliwi sprzedaż w USA i KanadzieWarszawa, 18.07.2017 (ISBnews) - APS Energia otrzymała potwierdzenie uzyskania certyfikatu Underwriters Laboratories (UL) dla wybranych swoich urządzeń, co umożliwi sprzedaż produktów na rynku amerykańskim i kanadyjskim, podała spółka.

"Zarząd spółki przypomina, iż w opisie planów spółki dotyczących wzmacniania pozycji oraz dalszego rozwoju na perspektywicznych rynkach geograficznych, zamieszczonym w prospekcie emisyjnym zatwierdzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego w 2015 roku wskazywano, iż Grupa APS Energia planuje rozwój sprzedaży m.in. na rynkach Ameryki Północnej. Wejście na te rynki w pierwszej kolejności ma być koordynowane z siedziby spółki. W opinii zarządu uzyskanie certyfikatu stanowi istotny etap realizacji wymienionych planów" - czytamy w komunikacie.

APS Energia S.A. jest producentem i dostawcą przemysłowych systemów zasilania awaryjnego. Głównymi klientami APS są spółki z sektora energetycznego oraz nafty i gazu zarówno w kraju, jak i za granicą. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w październiku 2015 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 83,5 mln zł w 2016 r.

(ISBnews)