DM BOŚ podniósł zalecenie dla Cyfrowego Polsatu do 'trzymaj', wycenę do 26,2 złWarszawa, 26.07.2017 (ISBnews) - Analitycy Domu Maklerskiego BOŚ podnieśli rekomendację dla Cyfrowego Polsatu do "trzymaj" ze "sprzedaj" oraz cenę docelową akcji do 26,2 zł z 25,5 zł, wynika z raportu datowanego na 18 lipca.

Rekomendacja została wydana przy cenie 25,6 zł za akcję, zaś w środę ok. godz. 9:25 kurs akcji wynosił 25,74 zł, po wzroście o 0,033% wobec ostatniego zamknięcia.

"Od 25 maja, kiedy kurs akcji Cyfrowego Polsatu osiągnął swój tegoroczny szczyt (27,78 zł za akcję), mieliśmy do czynienia z jego umiarkowanym spadkiem będącym wyrazem korekty wcześniejszego przesadnego – naszym zdaniem – optymizmu rynkowego i wygórowanej wyceny. W efekcie korekty walory spółki opuściły obszar przewartościowania, co skłania nas do podwyższenia długoterminowej fundamentalnej rekomendacji do trzymaj (poprzednio sprzedaj)" - czytamy w raporcie.

Analitycy podkreślili, że oczekują w II kwartale br. porównywalnego do poprzedniego kwartału poziomu nowych aktywacji w segmencie usług
abonamentowych (ale słabszego niż rok temu) i nieco wyższej r/r EBITDA (przy zrekompensowaniu utraty dodatkowych zysków występujących w okresie bazowym w segmencie nadawania i produkcji telewizyjnej za pomocą konsekwentnie utrzymywanej kontroli kosztów w segmencie usług dla klientów abonamentowych).

DM BOŚ prognozuje, że zysk netto Cyfrowego Polsatu wyniesie 1 218,1 mln zł w br. i wzrośnie do 1 382,1 mln zł w 2018 r., przy przychodach na poziomie odpowiednio 9 749,6 mln zł i 9 909 mln zł.

(ISBnews)