Cedrob złożył wniosek do UOKiK ws. przejęcia ZM SilesiaWarszawa, 26.07.2017 (ISBnews) - Spółka Cedrob złożyła wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) o pozwolenie na przejęcie kontroli nad Zakładami Mięsnymi Silesia, podał Urząd.

Wniosek wpłynął 25 lipca. Sprawa jest w toku.

"Cedrob planuje przejęcie kontroli nad spółką Silesia poprzez nabycie 100% akcji w kapitale zakładowym tej spółki. Spółka Cedrob wraz ze spółkami zależnymi prowadzą działalność przede wszystkim na rynkach: produkcji i wprowadzania do obrotu mięsa drobiowego i wędlin, produkcji i wprowadzania do obrotu mięsa wieprzowego i wędlin oraz hurtowego obrotu mięsem i wędlinami, a także w zakresie produkcji paszy dla zwierząt gospodarskich, produkcji piskląt sztucznie lężonych, hodowli trzody chlewnej i uprawy zbóż" - czytamy w komunikacie.

Zakładami Mięsnymi Silesia są własnością osoby fizycznej - jedynym akcjonariuszem jest Pani Ewa Woźnika. Silesia prowadzi działalność w zakresie rozbioru mięsa czerwonego, produkcji przetworów z mięsa czerwonego i mięsa drobiowego oraz sprzedażą mięsa czerwonego, mięsa drobiowego i przetworów mięsnych, podano także.

"Spółki zależne od Silesia będące również przedmiotem koncentracji prowadzą działalność w zakresie konfekcjonowania dań gotowych i dań wegetariańskich, produkcji suchej i mokrej karmy dla zwierząt, działalności transportowej i usług wynajmu samochodów, rozbioru i sprzedaży drobiu, sprzedaży detalicznej mięsa, drobiu i przetworów mięsnych (sklepy)" - czytamy także.

(ISBnews)