"Skyliner osiągnie wysokość 195 metrów dołączy i do grona najwyższych budynków w stolicy. Będzie posiadał blisko 44 tys. m2 powierzchni najmu. Projekt będzie finansowany z kredytu udzielonego przez Bank Pekao" - czytamy w komunikacie.

"Z wielką radością ogłaszamy rozpoczęcie budowy Skylinera. To największa i najbardziej prestiżowa inwestycja nie tylko w Polsce, ale i w skali całej działalności naszej Grupy w Europie Środkowo-Wschodniej. Cieszymy się, że start budowy zbiega się z 20. rocznicą otwarcia naszego biura w Warszawie, to doskonałe podsumowanie naszej działalności na tym rynku" - powiedział partner zarządzający Grupy Karimpol Harald Jeschek, cytowany w komunikacie. 

Skyliner to kolejny projekt realizowany wspólnie przez Karimpol Polska i Warbud. Firmy współpracują już przy budowie biurowca Equator IV przy Alejach Jerozolimskich 100. Warbud był również generalnym wykonawcą biurowców Taifun, Mistral i Passat przy Alejach Jerozolimskich w latach 2000 – 2006.

Wieżowiec Skyliner - wizualizacja

Wieżowiec Skyliner - wizualizacja

źródło: Materiały Prasowe

>>> Polecamy: Las wieżowców w Warszawie. Tak niebawem zmieni się panorama stolicy [WIZUALIZACJE]

"Dziękujemy za możliwość realizacji tej prestiżowej inwestycji. Jest ona potwierdzeniem naszych partnerskich relacji i dobrej współpracy z firmą Karimpol. Lubimy ambitne wyzwania, a realizacja jednego z najwyższych i najnowocześniejszych biurowców w stolicy, z pewnością do takich należy. Zapewniam, iż dołożymy wszelkich starań, aby Skyliner zrealizować zachowując najwyższe standardy jakościowe, technologiczne oraz bezpieczeństwa" - powiedział członek zarządu Warbudu Wojciech Gerber, cytowany w komunikacie.

Według wcześniejszych informacji, szacowana wartość inwestycji plasuje ją w kategorii projektów przekraczających 100 mln euro. 

Grupa Karimpol to spółka deweloperska założona w 1991 roku. Działa w 8 krajach regionu: Polsce, Czechach, Austrii, Bośni i Hercegowinie, Luksemburgu, Rosji oraz na Słowacji i na Węgrzech. Polski oddział firmy został otwarty w 1997 roku. Dotychczas Karimpol Polska zrealizował w Warszawie 7 projektów biurowych: Stratos, Mistral, Passat, Taifun, Equator I, II i III.