Nowe pojazdy pojawią się na ulicach stolicy Dolnego Śląska na początku przyszłego roku. Ich dostawa będzie odbywać się partiami. Będzie to 40 autobusów przegubowych oraz 20 pojazdów typu solo. „Wszystkie autobusy będą klimatyzowane, w pełni niskopodłogowe, wyposażone w monitoring, system informacji pasażerskiej i zapowiedzi wewnętrznych i zewnętrznych” - poinformował PAP Tomasz Śpiewak z biura prasowego wrocławskiego MPK.

Prezes miejskiej spółki przewozowej Jolanta Szczepańska podkreśliła, że przewoźnik jest w trackie największej w ostatnich latach wymiany taboru. „Podpisaliśmy umowę na dzierżawę 60 autobusów. Kilka dni temu złożyliśmy dokumenty, w których aplikujemy o pozyskanie wsparcia z RPO na zakup kolejnych 50 nowych niskopodłogowych i klimatyzowanych autobusów. Dodając do tego 11 pojazdów naszego podwykonawcy, firmy Michalczewski, daje nam to łącznie 120 autobusów” - powiedziała Szczepańska.

Prezes przypomniała również, że spółka jest w trakcie przetargu na 40 nowych tramwajów. „Ponadto, jak zapowiedzieliśmy kilka tygodni temu, planujemy zakup kolejnych co najmniej 32 tramwajów w następnych latach” – dodała Szczepańska.

Dziś wrocławskie MPK zatrudnia ponad 2,3 tys. osób, tabor firmy liczy ponad 300 autobusów i ponad 220 tramwajów.(PAP)