Do zdarzenia doszło w sobotę przed południem na 258 km trasy A1. W wyniku konfrontacji pseudokibiców ranne zostały trzy osoby. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Obecnie autostrada A1 w kierunku Gdańska jest nieprzejezdna. Policja zamknęła węzeł Łódź Północ kierując na objazdy. Utrudnienie w ruchu mogą potrwać nawet kilka godzin.

"Obecnie na miejscu legitymowanych jest ok. 400 kibiców Stali Stalowa Wola i Górnika Zabrze z ośmiu autokarów. Na razie nikt nie został zatrzymany. Sytuacja jest opanowana" – powiedziała PAP p.o. oficera prasowego st.asp. Edyta Machnik z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Policja, udrażniając ruch w miejscu bójki, rozładowuje też kilometrowe korki, które powstały w wyniku zdarzenia.

W starciach, do których doszło przed południem uczestniczyły grupy pseudokibiców Stali Stalowa Wola i Górnika Zabrza. Zmierzały one w tym samym kierunku autostradą A1 na mecze swoich drużyn do Stargardu Szczecińskiego i Gdańska.

"Kibice ze Stalowej Woli jadący dwoma autokarami wjechali na MOP w Krzyżanowie Wschodzie, gdzie pojawiło się sześć autokarów kibiców z Zabrza. Tam doszło do konfrontacji osób znajdujący się w pojazdach, ale sytuacja została szybko opanowana przez będących w pobliżu funkcjonariuszy policji" – powiedziała PAP st. asp. Aneta Sobieraj z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Dodała, że do stłumienia agresorów i nie dopuszczenia do większej eskalacji konfliktu użyto gazu łzawiącego i gumowych kul. "Udało nam się opanować sytuację w zaledwie kilka minut i nie dopuścić do większej bójki" - zaznaczyła policjantka.

W wyniku starć "lekko poszkodowane zostały trzy osoby". "Na miejscu udzielono im pomocy medycznej i ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Zostały przewiezione do szpitali w Kutnie i Łodzi" – poinformowała.

>>> Czytaj też: "Sunday Times": Rząd PiS planuje bezprecedensową wojnę totalną z Komisją Europejską