PGE może uzyskać koncesję dla pola Złoczew w połowie przyszłego rokuWarszawa, 09.08.2017 (ISBnews) - Polska Grupa Energetyczna (PGE) spodziewa się uzyskać koncesję na pole Złoczew w połowie przyszłego roku, poinformowali przedstawiciele spółki.

"Prowadzimy prace nad uzyskaniem koncesji w Złoczewie. Badania geologiczne zostały przeprowadzone" – powiedział prezes Henryk Baranowski podczas konferencji prasowej.

Spółka spodziewa się uzyskać koncesję w połowie 2018 r., dodał rzecznik PGE Maciej Szczepaniuk

"Nie jest tajemnicą, że złoża w Bełchatowie będą się powoli wyczerpywać w okresie 2032-2036. Przed tym okresem, jeśli nic się drastycznie nie zmieni w regulacjach klimatycznych, będziemy musieli zapewnić paliwo dla kompleksu Bełchatów" – dodał prezes.

"Trochę czas na podjęcie decyzji mamy, natomiast [Złoczew] to niezwykle cenny zasób dla przyszłości Bełchatowa" – podkreślił.

Na początku lipca br. wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski mówił, że Ministerstwo Energii opowiada się za rozpoczęciem inwestycji w kopalnie odkrywkowe Ościsłowo i Złoczew.

Grupa kapitałowa PGE jest liderem sektora z ok. 40-proc. udziałem w rynku wytwarzania konwencjonalnego, 30-proc. w sprzedaży dla klientów końcowych (5,2 mln odbiorców indywidualnych i biznesowych) oraz ok. 12-proc. w OZE. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

(ISBnews)