Demokracja po niemiecku. 8 milionów mieszkańców tego kraju nie może głosować

13 września 2017, 06:09
Źródło:Media
Kanclerz Niemiec Angela Merkel

Kanclerz Niemiec Angela Merkelźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Krisztian Bocsi

Około 8 milionów przebywających od dawna w Niemczech cudzoziemców nie może głosować w wyborach.

Reklama

Komentarze (14)

  • Piotr(2017-09-13 06:31) Zgłoś naruszenie 521

    Nie rozumiem co w tym takiego dziwnego? U nas przecież też tak jest. Władzę w kraju mogą wybierać obywatele tego kraju, niezależnie od tego gdzie mieszkają (np. Polacy w USA). Natomiast władze lokalne są wybierane przez osoby rzeczywiście mieszkające w danej lokalizacji, bez względu na obywatelstwo.

    Odpowiedz
  • Paweł(2017-09-13 06:42) Zgłoś naruszenie 582

    I bardzo dobrze, niby czemu Niemcy, czy ktokolwiek inny ma dawać prawa wyborcze cudzoziemcom?

    Odpowiedz
  • Tadek(2017-09-13 06:51) Zgłoś naruszenie 481

    Ale o co chodzi? Czy Ukraińcy mieszkający w Polsce maja prawo głosować w polskich wyborach parlamentarnych? Clickbait!

    Odpowiedz
  • storazy(2017-09-13 08:10) Zgłoś naruszenie 176

    Ogromnego egzaminu? To jest egzamin który zda nawet matoł. Przyczyny tego ze mieszkający w Niemczech cudzoziemcy nie podchodzą do niego są inne i bardziej złożone. Autor potraktował temat pobieżnie i tendencyjne, To kolejny artykuł z cyklu niemiecka demokracja fu,j nasza ok.

    Odpowiedz
  • roman69(2017-09-13 09:27) Zgłoś naruszenie 398

    Makrela zaraz rozłoży im gospodarkę. Niemcy to już kalifat. To są chyba jakieś żarty. Gospodarkę to najpierw rozłoży nam Człowiek Roku 2017, specjalistka od ekonomii politycznej socjalizmu Beata z Albatrosa. A kalifat to po cichu MSW próbuje wprowadzić, poczytajcie jakich ludzi rząd wspiera w Muzułmańskim Związku Religijnym w Polsce.

    Odpowiedz
  • wikiiki(2017-09-13 09:51) Zgłoś naruszenie 441

    W USA 10 milionów nielegalnych też nie może głosować, co w tym dziwnego?

    Odpowiedz
  • gość1968(2017-09-13 10:25) Zgłoś naruszenie 288

    I bardzo dobrze. Trudno żeby cudzoziemcy decydowali o losach kraju w którym przebywają, nie będąc jego obywatelami. A u nas ta szemrana polonia, zwłaszcza amerykańska, która uciekła z kraju i nigdy tutaj nie wróci, ustawia nam życie. Czy to jest normalne?

    Odpowiedz
  • M(2017-09-13 10:49) Zgłoś naruszenie 481

    apat - autorze artykułu - napisałbyś jeszcze może, czy uważasz, że te osoby powinny mieć prawo do głosowania. I w takim razie, czy Ukraińcy i inne narodowości, które u nas pracują powinny mieć prawo głosu. Ja osobiście uważam, że byłoby to chore.

    Odpowiedz
  • Zenek(2017-09-13 11:12) Zgłoś naruszenie 422

    Myślę że więcej mieszkańców nie może głosować. Np. dzieci też nie mają prawa głosu wyborczego. Droga redakcjo forsaua, proszę uaktualnić liczby.

    Odpowiedz
  • M5an(2017-09-13 14:38) Zgłoś naruszenie 445

    I ABSOLUTNIE NIE WOLNO TEGO ZMIENIAĆ BO TO BĘDZIE OSTATECZNY UPADEK TEGO KRAJU. Ale nas to nie obchodzi. Niech giną i gniją.

    Odpowiedz
  • Visjoner(2017-09-15 02:50) Zgłoś naruszenie 00

    Może nie chcą się pozbywać dotychczasowego obywatelstwa? - tych rozumiem A jeżeli nie nauczyli się niemieckiego przez tyle lat to już ich problem.

    Odpowiedz
  • Szymus20cm(2017-09-19 17:43) Zgłoś naruszenie 00

    Nie wiem jak Wy, ale artykuł to dno, teraz czas na papierosa na uspokojenie. Palenie może niezdrowe ale strasznie to lubię

    Odpowiedz
  • Szymus21cm(2017-09-19 18:45) Zgłoś naruszenie 00

    Palenie może niezdrowe ale strasznie to lubię, nie ważne co pojawia się w prasie, bez papierosa ciężko zacząć dzień.

    Odpowiedz
  • Szymus23cm(2017-09-19 19:38) Zgłoś naruszenie 00

    Same dobre informacje w prasie od rana, teraz tylko kawa i papieros i możemy zaczynać dzień. Palenie może niezdrowe ale strasznie to lubię

    Odpowiedz