Historia wielkiej kariery kryptowalut. Co to jest bitcoin i jak się go "wydobywa"?

20 października 2017, 11:38 | Aktualizacja: 05.12.2017, 12:34
Źródło:PAP
Bitcoin

Bitcoinźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Tomohiro Ohsumi

Gdy w 2009 r. w cyberświecie pojawił się bitcoin i przebił się do świadomości wielu ludzi jako pierwsza kryptowaluta, chyba nikt nie przypuszczał, że wystarczy zaledwie kilka lat, by za bitcoiny dało się oficjalnie kupić obywatelstwo podatkowego raju.

Reklama

Komentarze (14)

  • Realista(2017-10-20 11:41) Zgłoś naruszenie 50

    Żadne zaskoczenie. Taką właśnie mają wiare inwestorzy w drukowanego dolara i euro.

    Odpowiedz
  • Czyngis_Cham.(2017-10-20 11:55) Zgłoś naruszenie 44

    Globalny swiat globalnych walkow. Zapis w kompie, nie wiadomo gdzie wart 5K $ Po prostu piekne.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Heh(2017-10-20 12:55) Zgłoś naruszenie 10

    Nie wiem jak ripple ale bitcoina można kupić face tu face i wiesz od kogo kupujesz. Dajesz mu gotówkę ,a on tobie kod.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Heh(2017-10-20 13:05) Zgłoś naruszenie 11

    Kod prywatny jest chyba rozproszony w kawałkach w przynajmniej 7 blokach i te kawłki się później scalają jeśli podasz cały klucz system odnajduje je, a oni potwierdzają. Jeśli ktoś ma klucz w papierku i mu spłonie to przerąbane, a są najbezpieczniejsze.

    Odpowiedz
  • Pluto(2017-10-20 13:54) Zgłoś naruszenie 77

    I wystarczy jedna porządna burza elektromagnetyczna, aby ten urojony świat przestał istnieć, a wraz nim jego wirtualna "waluta"... ;)

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Stary człowiek i morze(2017-10-20 17:13) Zgłoś naruszenie 10

    Cud że Polacy grają w Totolotka, przecież 4 pln można stracić i pozostaje skakać z okna. Jaki problem z Bitcoinem? Zakład czy jeden nie zarobi więcej niż Polak przez całe życie? Ja bym się tego bardziej bał, bo co powiedzieć wnukom, że dziadek był idiota?

    Odpowiedz
  • PL(2017-10-20 18:35) Zgłoś naruszenie 50

    Poprawka teraz bitcoin kosztuje 6000$

    Odpowiedz