Rosja: Jak gigant naftowy dominuje rynek pszenicy

14 listopada 2017, 06:45 | Aktualizacja: 14.11.2017, 10:25
Źródło:Bloomberg
Główne kierunki eksportu rosyjskiej pszenicy

Główne kierunki eksportu rosyjskiej pszenicyźródło: Forsal.pl

Rosja, wiodący eksporter ropy naftowej od dziesięcioleci, coraz bardziej przejmuje kolejny strategiczny towar. Produkcja pszenicy w Rosji wzrosła w ostatnich latach – dobre warunki pogodowe zwiększały zyski rolników, pozwalając im na inwestowanie w lepsze nasiona i sprzęt.

Reklama

Komentarze (25)

  • Jan88(2017-11-14 07:39) Zgłoś naruszenie 3539

    Of 2010 putin wprowadzil reforme rolnictwa --- zakupujac m.in. sprzet I technologie z zachodu. I tak o to RP patrzy jak niedawny importer produktow rolnych staje sie najwiekszm zagrozeniem

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • asd(2017-11-14 07:46) Zgłoś naruszenie 3861

    podsumowując sankcje wzmocniły Rosję i pozwoliły jej na szybsze odbudowanie sektora rolnego, brawo USA !

    Odpowiedz
  • sde(2017-11-14 07:51) Zgłoś naruszenie 2919

    pszenicę się "sieje", nie "sadzi"...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Andrzej(2017-11-14 07:55) Zgłoś naruszenie 31152

    Teraz Rosja rozbudowuje szklarnie. setkami hektarów aby zostać pierwszym producentem zdrowej żywności, i to wszystko dzięki sankcjom. Brawa dla władz Rosji za planowanie długookresowe. A Polska jak zawsze zostanie w lesie.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Andrzej(2017-11-14 08:00) Zgłoś naruszenie 2163

    "Rosyjska ekspedycja pszenicy" - gratuluję znajomości języka polskiego. Jak rozumiem pszenica zorganizowała wyprawę do Azji?

    Odpowiedz
  • Rebe(2017-11-14 08:15) Zgłoś naruszenie 4419

    Sadzenie pszenicy..... Dla mnie dość. Dalej nie czytałem...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • DAn(2017-11-14 09:36) Zgłoś naruszenie 144

    JUż raz Rosja była potentatem. Przed rewolucją. Czy czeka ją kolejna pieresrtrojka?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • as(2017-11-14 09:41) Zgłoś naruszenie 131

    boże co to za grafomaństwo. kogo wy tam zatrudniacie?

    Odpowiedz
  • lola(2017-11-14 10:27) Zgłoś naruszenie 2035

    To było do przewidzenia, sankcje działają jak ochrona rynku przed konkurencją. Jak Japonia i Korea w przemysle w latach 60 i 70-tych i teraz w Chinach. Śmieszne, ale taka polityka działa. Myśmy zdjęli majtki w 89 r. bo myśleliśmy, że bycie "liderem przemian" jest cool, a to się okazało, że wyszliśmy na wioskowego głupka. No ale Czesi i Węgrzy to nie tylko zdjęli majtki oni się nawet wypieli...

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Uniwersytet Łamanianosa(2017-11-14 10:48) Zgłoś naruszenie 7217

    Rosyjskie ziarka wielkie jak żołędzie. Dlatego trza nie siać a sadzić. I źrałe już nazajutrz. W sobotę sadzisz a w niedzielę wykopki.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • yes(2017-11-14 15:28) Zgłoś naruszenie 663

    Teraz czas na ziemniaki.

    Odpowiedz
  • zefirek(2017-11-14 17:24) Zgłoś naruszenie 1218

    Rosja pomału staje się bankrutem. Niedługo będzie państwem wielkości Księstwa moskiewskiego ! I skończcie z tą mocarstwową retryką wobec Rosji, bo to tylko im szkodzi ,hahahah

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Nu Da....(2017-11-15 08:35) Zgłoś naruszenie 20

    Rosja zawsze jest do przodu.... A My jakoś tak się nie promujemy jak oni.

    Odpowiedz