Kary dla czyścicieli kamienic wyniosą miliony złotych. Prawo zadziała wstecz

7 grudnia 2017, 09:00 | Aktualizacja: 07.12.2017, 09:04
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Komisja ds. reprywatyzacji

Komisja ds. reprywatyzacjiźródło: PAP
autor zdjęcia: Bartłomiej Zborowski

Tak wysokie grzywny ma nakładać komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji na osoby działające „sprzecznie z interesem społecznym”. I sama oceni, co to oznacza. Ustawa, nad którą pracuje Sejm, będzie działać wstecz. Komisja weryfikacyjna dostanie nowe uprawnienia.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (16)

  • Aa(2017-12-07 14:48) Zgłoś naruszenie 01

    A już wiele osób zwątpiło, że przestępstwa gospodarcze w Polsce będą w końcu karalne. Bo tak naprawdę ja ktoś mógł, to kradł ile chciał i nic mu nie było za to!.

    Odpowiedz
  • Aa(2017-12-07 14:48) Zgłoś naruszenie 01

    A już wiele osób zwątpiło, że przestępstwa gospodarcze w Polsce będą w końcu karalne. Bo tak naprawdę ja ktoś mógł, to kradł ile chciał i nic mu nie było za to!

    Odpowiedz
  • Aa(2017-12-07 14:48) Zgłoś naruszenie 01

    A już wiele osób zwątpiło, że przestępstwa gospodarcze w Polsce będą w końcu karalne. Bo tak naprawdę ja ktoś mógł, to kradł ile chciał i nic mu nie było za to!

    Odpowiedz
  • Aa(2017-12-07 14:48) Zgłoś naruszenie 01

    A już wiele osób zwątpiło, że przestępstwa gospodarcze w Polsce będą w końcu karalne. Bo tak naprawdę ja ktoś mógł, to kradł ile chciał i nic mu nie było za to!

    Odpowiedz
  • Zeze(2017-12-07 14:08) Zgłoś naruszenie 52

    Za d... tych zlodziei kamienic nalezy wziasc, puscic w skarpetkach (zeby innym pokazac) i do paki wsadzic. Do luftu z takim panstwem prawa, w ktorym pod oslona prawa robi sie mega przekrety. Nie wszystko co zgodne z prawem jest uczciwe (juz na to wpadli starozytni rzymianie).

    Odpowiedz
  • Elyta(2017-12-07 12:52) Zgłoś naruszenie 52

    Tusku wróć...naszych biją!

    Odpowiedz
  • byrcyn(2017-12-07 11:52) Zgłoś naruszenie 76

    Dalej nurtuje mnie pytanie, dlaczego PiS-iorki głosowały przeciw "małej ustawie reprywatyzacyjnej", a dużej/sprawiedliwej nie uchwalili do dziś ?

    Odpowiedz
  • wert(2017-12-07 10:39) Zgłoś naruszenie 105

    No to im dowalą, już myśleli że im się upiecze, czyżby sprawiedliwość istniała?

    Odpowiedz
  • Newsroom(2017-12-07 09:49) Zgłoś naruszenie 2710

    To dobre posunięcie - nareszcie Polska przestaje być krajem teoretycznym ! Czas kończyć z bolszewicką zbiorową odpowiedzialnoscią !

    Odpowiedz
  • Aro(2017-12-07 09:34) Zgłoś naruszenie 218

    Uderzenie w kase jest nsjskuteczniejsze.Jak widać ludzie PO tego najbardziej się boją,bo kasa,nawet brudna,jest dla nich nr1.

    Odpowiedz
  • Koniec państwa teoretyznego(2017-12-07 09:34) Zgłoś naruszenie 3412

    Polskie korporacje adwokackie, Sądy Kraków, Ratusz HGW Warszawa, UM w Łodzi itd, to ośmiornica reprywatyzacyjna , która za PO-PSL rozwalała Polskę i Polaków.

    Odpowiedz
  • Za śmierć wielu lokatorów muszą odpowiedzieć(2017-12-07 09:23) Zgłoś naruszenie 2911

    A prawdziwi winowajcy jak HGW nadal na urzędach i w POlityce

    Odpowiedz
  • kkk(2017-12-07 09:16) Zgłoś naruszenie 169

    jakie działanie wstecz. Bylo przestępstwo powiedzmy 10 lat temu za które było 1 rok za kraty. Dzisiaj się zmienia na 10 lat. I jeżeli je dzisiaj rozpatrujemy to bierzemy kare z przed 10 lat ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Tylko hitlerowcy tak postepowali(2017-12-07 09:13) Zgłoś naruszenie 3311

    Dla zbrodniarzy nie ma prawa nie działającego wstecz wstecz . Ludzie umierali po ich sadystycznych i wyrachowanych gnębieniach duszy,i umysłu oraz fizycznego, zatracenia tych bezbronnych i uczciwych lokatorów.

    Odpowiedz
  • tygrys_myszowaty(2017-12-07 09:09) Zgłoś naruszenie 1228

    Za komuny mawiało się, że >>>dajcie nam człowieka ... a paragraf na niego się znajdzie<<>>...a paragraf na niego uchwalimy<<<

    Odpowiedz