Jak poinformowała PAP st. rachm. Edyta Chabowska z Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie, wśród wymagań, jakie muszą spełnić kandydaci są m.in. co najmniej średnie wykształcenie, nieposzlakowana opinia i niekaralność.

„Dodatkowo, zgodnie z ustawą o Krajowej Administracji Skarbowej, funkcjonariuszem może być osoba, która korzysta z pełni praw publicznych i nie pełniła służby zawodowej, ani nie pracowała w organach bezpieczeństwa państwa” – dodała.

Nabór przeprowadzony zostanie etapami. Obejmuje weryfikację formalną złożonych dokumentów, test wiedzy m.in. z zakresu organizacji i funkcjonowania administracji publicznej, test sprawności fizycznej i test psychologiczny.

Jak zaznaczyła Chabowska, kolejnym etapem będzie rozmowa kwalifikacyjna, podczas której zostanie dokonana ocena kompetencji kandydata do pełnienia służby.

Reklama

Nowi pracownicy będą zatrudnieni na stanowisku młodszego specjalisty Służby Celno-Skarbowej.

Zdaniem dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie komisarza Grzegorza Skowronka, w prowadzonym naborze w pracy na przejściach granicznych sprawdzą się specjaliści z wykształceniem mechanicznym, mechatronicznym czy elektrotechnicznym.

„Jednak z uwagi na szeroki zakres działań KAS w obszarze bezpieczeństwa finansowego kraju i ochrony obszaru celnego UE, w naszych strukturach potrzebne są także osoby z umiejętnościami analitycznego myślenia, posiadający wiedzę z zakresu zagadnień ekonomicznych, prawnych czy bezpieczeństwa wewnętrznego” - dodał.

W 2018 r. planowane są także nabory na wolne stanowiska w służbie cywilnej w urzędach skarbowych na terenie województwa podkarpackiego. (PAP)

autor: Wojciech Huk

edytor: Dorota Skrobisz