Nauczyciel zrobi zastrzyk i poda leki? Resort zdrowia ma nowy pomysł

10 stycznia 2018, 08:43 | Aktualizacja: 10.01.2018, 08:45
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
fot. Nikola Bilic

fot. Nikola Bilicźródło: ShutterStock

Pedagog przechodzi szkolenie, podpisuje stosowną zgodę i może podawać leki bądź robić zastrzyki uczniom. To propozycja resortu zdrowia. Nieoficjalnie, aby rozwiązać problemy kadrowe.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (96)

  • pedel(2018-01-10 09:00) Zgłoś naruszenie 37410

    nauczyciele mogli by też palić w kotłowni na dużej przerwie. Wiadomo że nic tak nie regeneruje neuronów jak prosty wysiłek fizyczny.

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Aa(2018-01-10 09:42) Zgłoś naruszenie 39113

    Kuzynce z Kanady ( nie emigrantka, tam sie urodziła) ilekroć była w Polsce z inicjatywy swojej matki, nigdy sie nie podobało, jak była dzieckiem to mówiła że jest stupid a jak wydoroślała to miała taki protekcjonalno- ironiczny stosunek do wielu rzeczy, z ktorymi przyszło jej sie spotkać w Polsce. Ale najbardziej ja szokowało to, że ludzie sie przechwalali tym, że pracuja nie w swoim zawodzie, że wręcz byli dumni z tego jacy to sa “superintelegentni “, no bo bez wykształcenia, a sie znaja! Jedna po technikum energetycznym - w skarbówce, druga po włókiennictwie - w USC , I jeszcze można by to mnożyć w niekończoność. Niestety , efekty pracy takich fachowców wiadomo jakie, ale nepotyzm w Polsce ma pierwszeństwo przed interesem społecznym. Kuzynka była po jakichś niełatwych studiach chemicznych, jej siostra po królewskiej szkole kadeckiej, brat po budownictwie - i wsxyscy pracowali w swoich zawodach,, kuzynka o ktorej mowa, na drugim końcu Kanady, bo tam była praca konkretnie w jej zawodzie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • XYZ(2018-01-10 11:19) Zgłoś naruszenie 360148

    Zabieraja dodatki mieszkaniowe, premie, motywacyjne itp a dodaja obowiazkow... chory narod! Nauczyciel NAUCZA a w obecnych czasach rodzice i panstwo oczekuje aby kupowal z wlasnej kieszeni rzeczy potrzebne do nauczania, wychowywal ich dzieci, bawil sie w psychologa, stroza prawa, szpiega na fb, wolontariusza, kierowce, opiekuna wycieczek, opieke spoleczna a teraz jeszcze dochodzi zabawa w pielegniarke. Chory kraj... w UK praca nauczyciela polega totalnie inaczej (z doswiadczenia wiem). Godna placa i warunki pracy... robisz to co nauczyciel powinien robic TYLKO NAUCZA oraz ma szacunek i autorytet jak i u rodzicow tak i dzieci... Szkoda sie w detalu rozpisywac ale jedno jest pewne... bachory w szkolach sa coraz gorsze, zero wychowania, nawet prosiaki w stodole maja wiecej kultury i oglady a mamusie tylko przychodza: " nie mozliwe ze to moj synek zrobil..." "A pani czemu nie zareagowala, powinna pani uczyc moje dziecko co wolno a co nie..." yyyy JA?! Doktorat z Chemii, Mgr z Biomedycyny, Dyplomowany nauczyciel fizyki, matematyki i chemii mam byc psychologiem rozpuszczonego gowniarza ktory najchetnej by mi kosz na leb zarzucil a potem szantazowal ze wymysli sobie jakas historyjke i z pracy mnie wyrzuca...?! Matka sobie nie daje rady a ja mam dac?! Zawod w PL do ***** Szkoda nerwow... nigdy nie wroce, praca niewdzieczna!

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • zirytowany ojciec.(2018-01-10 12:58) Zgłoś naruszenie 13669

    Jako rodzic, póki co zdrowego dziecka, nigdy nie wyraziłbym zgody na to aby nauczyciel, pedagog szkolny czy też pielęgniarka szkolna podawała mojemu dziecku jakichkolwiek leków. Gdybym miał dziecko chore - tym bardziej nie wyraziłbym zgody na zastępowanie lekarza przez osoby chociaż po szkoleniach, jednak niekompetentne w stopniu znacznym. Mam siostrzeńca z cukrzycą, który chodzi do szkoły z klasami integracyjnymi mając na stałe pompę infuzyjną, która sama dozuje mu insulinę. Dziecko jest zdolne i samodzielne. Dziwi mnie bardzo jakaś nowa (???) metoda leczenia padaczki poprzez wlewy doodbytnicze czyli inaczej mówiąc lewatywy. Mam wśród znajomych dziecko z padaczką i czytając w tej chwili wraz z kolegą ten artykuł, kolega - ojciec tego dziecka złapał się za głowę czytając o tych wlewach. No cóż - skoro nowy Minister zdrowia podpisał klauzulę sumienia i jest przeciw in vitro, antykoncepcji i aborcji .... to leczenie padaczki lewatywą nie powinno mimo wszystko dziwić. Średniowiecze zawitało do nas chyba juz na stałe !

    Pokaż odpowiedzi (10)Odpowiedz
  • Pisi0r lez(2018-01-10 13:27) Zgłoś naruszenie 7625

    Najlepiej woźny niech szprycuje nauczyciele niech łapią wszy

    Odpowiedz
  • Zdrowy chłop(2018-01-10 13:34) Zgłoś naruszenie 3140

    Epidemia cukrzycy poszczepiennej wśród dzieci. Rozwiązanie. Więcej szczepień.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Emu(2018-01-10 13:42) Zgłoś naruszenie 9676

    A co zresztą dzieci, w klasie grupie przedszkolnej gdy podaje się wlew doodbytniczy?? Pielęgniarka, czy lekarz wybierają ten zawód bo posiadają takie czy inne predyspozycje. Nauczyciel został nauczycielem a nie pielęgniarka pewnie też z jakiś względów. A co przeżywa dziecko, gdy obca kobieta - gdzieś w łazience robi mu wlew?? Trzeba trochę pomyśleć jednak. Proponuje jeszcze żeby nauczyciele szczepili dzieci i usuwali zęby- jak juz to już pocałosci.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • klecha(2018-01-10 14:56) Zgłoś naruszenie 5342

    Zapewne nauczyciele katecheci beda sie ustawiac w kolejce celem podania wlewow doodbytniczych :D

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • As(2018-01-10 16:40) Zgłoś naruszenie 1306

    A kiedy lekarze zaczną nauczać dzieci podstawy programowej w szpitalach? Podobno rezydenci się nudzą podczas strajków... ;)

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ika(2018-01-10 17:18) Zgłoś naruszenie 12175

    A jeśli nauczycielowi nie powoli na to klauzula sumienia? :)

    Odpowiedz
  • Terminator(2018-01-10 17:50) Zgłoś naruszenie 4830

    Nauczyciel zrobi zastrzyk i poda leki?Ludzie, no to epidemia HIV i HPC w Polsce uderzy jak bomba w dzieci.Buhehe. Będzie kogo leczyć w przyszłości!

    Odpowiedz
  • @@@(2018-01-10 20:31) Zgłoś naruszenie 2147

    Ciekawe, czy długa przerwa pozwoli na drobny zabieg chirurgiczny ?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • XXX(2018-01-10 21:07) Zgłoś naruszenie 23626

    Jasne!!! Ciekawe co jeszcze nauczyciel ma robić? Wycierać nosy, pupy, podawać leki, udowadniać rodzicom, że nie jest wielbłądem, być bezpłątną prywatną niańką jeśli tylko rodzic zgłosi, że taka jest potrzeba... Co jeszcze? Przynieś, podaj, pozamiataj... Ciekawe, kiedy nie tylko pielęgniarek będzie brakowało, ale zabraknie też nauczycieli.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Pedagog(2018-01-10 21:28) Zgłoś naruszenie 4435

    Taa, robić lewatywy, płukać uszy z woskowiny, sprawdzać głowy...

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • ola(2018-01-10 22:34) Zgłoś naruszenie 5826

    Ja mam pytanie skąd u dzieci taki problem ja rocznik 70 nie pamiętam osób w szkole przewlekle chorych cukrzyce padaczki .... Może czas się zastanowić ???

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • gfdsg(2018-01-11 02:43) Zgłoś naruszenie 18610

    czas zmienić ten rząd bo wymyśla nam niedorzeczne rzeczy...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jacek- ratownik medyczny i nauczyciel (2018-01-11 08:19) Zgłoś naruszenie 514

    Trzeba zatrudniać ratowników medycznych - nauczycieli

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • xxx(2018-01-11 08:21) Zgłoś naruszenie 211

    Dajcie wybór odnośnie szczepień to i chorób przewlekłych będzie o wiele wiele mniej...tyle w temacie...sami trujecie dzieci a teraz szukacie rozwiązań...kpina

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • K.(2018-01-11 10:25) Zgłoś naruszenie 13

    A jeslo pedagog jest również ratownikiem medycznym?

    Odpowiedz
  • piel.(2018-01-11 10:57) Zgłoś naruszenie 48011

    Ministerstwo zdrowia ma pomysł, żeby pielęgniarki zastąpiły lekarzy....teraz nauczyciele mają zastąpić pielęgniarki ....to może górnicy niech zastąpią nauczycieli a co tam .... Oczywiście wszyscy za marne pieniądze ku chwale ojczyzny i najlepiej dożywotnio! Dobra z(a)miana

    Odpowiedz