Niedziele handlowe 2018. W które niedziele będzie obowiązywał zakaz handlu? [KALENDARZ DO POBRANIA]

15 stycznia 2018, 17:29 | Aktualizacja: 07.04.2018, 15:57
Źródło:forsal.pl
Zakaz handlu w niedziele - kalendarz 2018

Zakaz handlu w niedziele - kalendarz 2018źródło: DGP

Zakaz handlu w niedziele będzie obowiązywał już od 1 marca 2018 r., ale na początku będzie wprowadzany stopniowo. 30 stycznia prezydent podpisał ustawę. Stworzyliśmy kalendarz niedziel handlowych i dni, kiedy sklepy są zamknięte.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (131)

  • Gosia(2018-06-17 11:07) Zgłoś naruszenie 00

    A ja się zapytam - kto pracuje w niedzielę? Bo z tego co wiem, najczęściej są to studenci, którzy chcą dorobić, a teraz większość potraciła pracę. Poza tym, moja mama jest nauczycielką na przykład i nie ma wyboru, musi chodzić od poniedziałku do piątku + nadgodziny. Pracując w sklepach, pracownicy mają możliwość ustalania grafiku, więc mogą sobie wybierać to wolne - nawet w tę niedzielę. Stanowcze NIE dla tej żałosnej ustawy.

    Odpowiedz
  • kiro(2018-06-16 18:23) Zgłoś naruszenie 29736

    A słyszeliście kiedyś komentarze pracowników marketów na temat tej "dobrej zmiany" , a zwłaszcza na temat pracy w sobotę przed wolną niedzielą ?

    Odpowiedz
  • FilipekS(2018-06-10 16:01) Zgłoś naruszenie 6734

    Ja polecam serwis OtwarteSklepy.info - moim zdaniem bardziej przejrzyście pokazuje kalendarz niedziel handlowych i listę sklepów które są zamknięte. https://otwartesklepy.info/

    Odpowiedz
  • Roma(2018-06-08 11:09) Zgłoś naruszenie 6623

    Taki kalendarz jest bardzo przydatny. Dotąd korzystałam z opisu na stronie: https://abcporady.pl/niedziele-handlowe-w-2018-roku-odpowiadamy-czy-dzisiaj-lista-niedzieli-handlowych-sa-otwarte-sklepy/ ale myślę, że i wydrukować muszę, żeby powiesić na lodówce. Zwłaszcza, że wciąż zapominam, kiedy w niedzielę są sklepy otwarte.

    Odpowiedz
  • adaada(2018-05-14 10:05) Zgłoś naruszenie 33

    ---------- W oczekiwaniu na kolejne umorzenie sprawy zabójstwa Roberta Wójtowicza przez ks. Krzysztofa Litwę. -----

    Odpowiedz
  • J.N(2018-05-02 10:19) Zgłoś naruszenie 318

    O co ten krzyk? Odkąd wprowadzili zakaz handlu w niedzielę nic strasznego się nie dzieje. Zakupy robię w piątek albo sobotę a jak czegoś zapomnę to jest pełno otwartych sklepików osiedlowych. Podstawowe artykuły spokojnie można dostać.

    Odpowiedz
  • adeos(2018-04-25 21:49) Zgłoś naruszenie 32119

    Byłem głodny ,miałem pragnienie w niedziele i czułem nienawiść do tych co do tego dopuścili. Miasta wymarłe dziwna cisza w małych miasteczkach .Jak na wojnie .Nie to nie może tak być.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Pisowiec(2018-04-19 17:09) Zgłoś naruszenie 152

    Ale społeczeństwo egoistyczne. Każdy widzi tylko swój czubek nosa. A te matki pracujące w hipermarkecie też chcą być ze swoimi dziećmi w niedzielę. Bo w tyg dzieci w szkole. Kiedyś niedziele były wszystki wolne od handlu i nikt z tego tyt.nie był głodny. Wielkie dzięki dla ustawodawcy. A do peowców więcej szacunku.

    Odpowiedz
  • Krzysztof (2018-04-06 14:53) Zgłoś naruszenie 264

    Jeśli chcesz robić zakupy w niedzielę to zatrudnij się w handlu to będziesz miał/a więcej czasu na zakupy i czas na to aby być z rodziną

    Odpowiedz
  • MLODA DZIEWCZYNA PRACUJACA I STUDIUJACA (2018-04-04 13:11) Zgłoś naruszenie 3255

    NAJLEPIEJ SIE WYPOWIADAC TYM KTORZY NIE PRACUJA W CENTRACH HANDLOWYCH.!!! LUDZIE MY TEZ MAMY RODZINY I TEZ CHCEMY ODPOCZAC .MOZE DZIEKI WOLNYM NIEDZIELOM BEDZIE MNIEJ ROZPADOW ZWIAZKOW ...PO ZA TYM SA TREZ SKLEPY 24H NP.TESCO TRZEBA SOBIE RADZIC A NIE TYLKO NARZEKAC. ZENADA .....POLAKI CEBULAKI

    Odpowiedz
  • Ja(2018-03-18 10:50) Zgłoś naruszenie 828

    Ja dzis ide na noc do pracy

    Odpowiedz
  • Aga(2018-03-14 10:59) Zgłoś naruszenie 25154

    Tak , tylko jak mam na tygodniu wolne to mąż pracuje a dzieci są w szkole.... Mijamy się caly czas, a teraz w niedzielę był czas na rower , na zjedzenie razem obiadu i rozmowę o *********** nikt się nigdzie nie spieszył - wolna niedziela to - REWELACJA

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Iza(2018-03-10 00:03) Zgłoś naruszenie 4551

    Ludzie co Wy bredzicie. Od kiedy to galeria daje pełnię szczęścia? Bo restauracje-malo ich w centrum miasta poza budynkami galerii? z głodu nie umrzecie. Kąciki zabaw dla dzieci? Żal żal żal zamiast ciągach dziecko po galeriach może taki cywilizowany człowiek znajdzie czas dla dziecka i przypomni sobie że ono też się czym może interesować i taki tatuś ktory akurat w niedziele musi kupić nowy garnitur lub mamusia kiecke aby błyszczeć, zamiast zostawiać dzieci u rodziny-dziadkow , poświęci czas rodzinie i porozmawia z dzieckiem, pójdzie na plac zabaw zamiast kisic je w kąciku dla dzieci utworzonym na terenie galerii o i jeszcze pelnia szczęścia jesli zajmuje się nim obca osoba- animator ,bo szanowny rodzic nie ma przeciez czasu pilnować dziecka musi zrobić niezbędne zakupy. Od tego szanowni rodzice są place zabaw dla dzieci które świecą pustkami bo rodzice nie mają czasu iść i spędzić godziny czasu na świeżym powietrzu z Własnym dzieckiem. W latach 90 centra handlowe- ktore były nowością, pracowały TYLKO do 16,w niedziele były nieczynne i ludzie nie umierali z głodu.

    Odpowiedz
  • kaja(2018-03-09 19:06) Zgłoś naruszenie 29142

    Giełda w niedziele jest otwarta zapraszamy na zakupy

    Odpowiedz
  • Bałagan(2018-03-07 13:31) Zgłoś naruszenie 26669

    To jestem w stanie przeżyc, ale żeby busy i pksy też nie jeździły? To już nawet z nikim się spotkać z poza miasta nie będzie można. ŻAŁOSNE. Tak czy inaczej daję temu maks pół roku bo przypominam że nie wszyscy ludzie będą mieli wolne dwa dni pod rząd a sklepy utrzymują się przede wszystkim z weekendowych utargów

    Odpowiedz
  • Jolanta(2018-03-07 12:00) Zgłoś naruszenie 21973

    I masz rację! Co z innymi ludźmi pracującymi również, ,świątek-piątek, , wcale nie za wielkie pieniądze. Teraz święta mają i tak wolne i siedzą z rodziną, a ja muszę iść do pracy na dyżur. Czy to jest w porządku ?

    Odpowiedz
  • Kama(2018-03-07 11:33) Zgłoś naruszenie 29354

    Pracowniku, zrozum jakby był nakaz dwóch wolnych niedziel to i miałbyś wolne w tym supermarkecie. Przy okazji inni pracownicy nie pracujący w handlu również. Dodatkowo studenci nadal mogliby dorabiac chociaż już nie w każdy weekend ale to byloby lepiej niż teraz.

    Odpowiedz
  • enka(2018-03-06 07:15) Zgłoś naruszenie 42407

    SUPER sami idzcie do sklepow pracowac w niedziele, te Panie tez chca miec prawo do odpoczynku, a holota jakby mogla to w wigilie by lazila do sklepow do samej 24. Trzeba sie troche ogarnac ludziska.juz wam sie we lbach poprzewracalo,

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ANDRZEJ(2018-03-05 13:15) Zgłoś naruszenie 57204

    Brawo Pis. Ta ustawa powinna pójść jeszcze dalej. Powinien być wprowadzony calkowity zakaz pracy w niedziele dla wszystkich bez wyjątku. Pracować powinni tylko Ci, ktorych praca jest niezbędna dla społeczeństwa. Praca w niedziele to czysty wyzysku przez pracodawce. Jakie obroty ,czy dochody mają pracodawcy, a ile z tego odstaje pracownik. Poza tym niedziela to dzien na odpoczynek, a nie nabijanie kieszeni nienasyconym bezdusznym pracodawcą

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Damian(2018-03-04 21:01) Zgłoś naruszenie 25414

    ICAL jest na 2019. Zrobilibyście jeszcze kalendarz w formacie webcal?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz