Niedziele handlowe 2018. W które niedziele będzie obowiązywał zakaz handlu? [KALENDARZ DO POBRANIA]

15 stycznia 2018, 17:29 | Aktualizacja: 07.04.2018, 15:57
Źródło:forsal.pl
Zakaz handlu w niedziele - kalendarz 2018

Zakaz handlu w niedziele - kalendarz 2018źródło: DGP

Zakaz handlu w niedziele będzie obowiązywał już od 1 marca 2018 r., ale na początku będzie wprowadzany stopniowo. 30 stycznia prezydent podpisał ustawę. Stworzyliśmy kalendarz niedziel handlowych i dni, kiedy sklepy są zamknięte.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (130)

  • Ironiczne dziękuję (2018-01-27 13:29) Zgłoś naruszenie 130187

    Ja jednak chciałbym mieć prawo wyboru czy z 2 dni wolnych w tygodniu będę robił zakupy w sobotę czy niedzielę. Niestety poza weekendem nie mam na to czasu. A teraz zostanie tylko sobota - którą niestety będzie trzeba poświęcić całą na stanie w kolejkach, bo jak naród się rzuci w jeden dzień to będzie katastrofa. Wolność to prawo wyboru. Jak ktoś bardzo nie chce pracować w niedziele - nie musi. Nikt nikogo do niczego nie zmusza. Moja córka niestety już nie dorobi sobie jako hostessa w weekendy na promocjach. Wolność to prawo wyboru. Większość Polaków jednak robi zakupy w niedziele i bardzo sobie to ceni. A porównywać nasz poziom życia z Norwegią czy Szwajcarią nie sensu. Proponuję odwiedzić te kraje i przekonać się, że w przypadku takich gospodarek jakie reprezentują te kraje - dodatkowy ruch pieniędzy nie jest potrzeby. A u nas konsumpcja napędza gospodarkę

    Pokaż odpowiedzi (9)Odpowiedz
  • dilit(2018-02-23 16:50) Zgłoś naruszenie 1266196

    Podobno wzrost gospodarczy opiera się obecnie wg rządu na konsumpcji. Jak oni chcą to utrzymać, obcinając 1/7 czasu handlowego? Drobne spożywczaki i tak już teraz są otwarte nawet w święta i tak będzie w każdą niedzielę. Więc nie o kupowanie jedzenia tu chodzi. Ale w niedzielę ludzie dokonują przede wszystkim zakupów nieplanowanych, zachcianek, wybierają meble, odwiedzają centra ogrodnicze. Kto na tygodniu, kto pracuje, zajmuje się dowożeniem dzieci na popołudniowe zajęcia, będzie chodził za nowym garniturem, jeździł pod miasto po rośliny do ogrodu, szukał foteli do salonu, robił projekt remontu domu w centrum budowlanym? Zamknięte galerie handlowe to... brak możliwości spędzenia czasu z rodziną czy znajomymi. W galeriach są samochodziki i bawialnie dla dzieci, gastronomia, siłownie, kręgle itd. Gdzie te rodziny będą teraz spędzać deszczowe niedziele? Zostaje dom, tv, komputer.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Wracamy do komuny?(2018-03-03 07:08) Zgłoś naruszenie 1220237

    Zakaz handlu w niedzielę będzie jedną wielką porażką rządu i prędzej czy później zostanie zniesiony.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • ****(2018-01-20 10:28) Zgłoś naruszenie 1123226

    Co za komunistyczne państwo.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Tak dla- W.N.(2018-01-24 16:04) Zgłoś naruszenie 9871882

    Dziękujemy za ustawą , brawo PIS

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Jack(2018-02-22 13:07) Zgłoś naruszenie 498234

    Panie prezydencie pan się pier... w głowę. Komuna!!! Ludzie pracują od pon- piątek i nawet w soboty i nie każdy ma czas zrobić w te dni zakupy albo po prostu nie ma ochoty po pracy, a Wiec zostają niedziele. Won z tym rządem !!!

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • ! ! !(2018-02-28 11:25) Zgłoś naruszenie 466164

    N I E . W Y R A Ż A M . Ż A D N E J . Z G O D Y . na poronione pomysły solidaruchowych idiotów, w osobach P.Dudy i niejakiego Śniadka, o zakazie handlu w niedziele.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • adri(2018-01-31 09:49) Zgłoś naruszenie 376158

    Nie wiem dlaczego nie wolno handlowac w niedzielę, a miliony ludzi i tak w ta niedziele pracuje na innych stanowiskach pracy, co za sens tego, głupota i nic wiecej.

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • polacy(2018-03-03 07:23) Zgłoś naruszenie 356162

    to jest skandal ta ustawa ******** PIS STRACI POPARCIE I TO Dóże

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • adeos(2018-04-25 21:49) Zgłoś naruszenie 32019

    Byłem głodny ,miałem pragnienie w niedziele i czułem nienawiść do tych co do tego dopuścili. Miasta wymarłe dziwna cisza w małych miasteczkach .Jak na wojnie .Nie to nie może tak być.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ala(2018-02-25 06:19) Zgłoś naruszenie 30965

    Aby faktycznie polepszyć byt pracowników powinni wprowadzić nakaz dwóch wolnych niedziel dla każdego pracownika. Wówczas objęli by wsztstkich, a tak to propaganda. Czym różni się pracownik marketu czy galerii od pracownika restauracji, hotelu, stacji benzynowej ...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • kiro(2018-06-16 18:23) Zgłoś naruszenie 29636

    A słyszeliście kiedyś komentarze pracowników marketów na temat tej "dobrej zmiany" , a zwłaszcza na temat pracy w sobotę przed wolną niedzielą ?

    Odpowiedz
  • Kama(2018-03-07 11:33) Zgłoś naruszenie 29354

    Pracowniku, zrozum jakby był nakaz dwóch wolnych niedziel to i miałbyś wolne w tym supermarkecie. Przy okazji inni pracownicy nie pracujący w handlu również. Dodatkowo studenci nadal mogliby dorabiac chociaż już nie w każdy weekend ale to byloby lepiej niż teraz.

    Odpowiedz
  • Terminator(2018-01-30 14:49) Zgłoś naruszenie 291100

    Zakaz handlu w niedziele to czysta przesada!!! Według mnie praca w niedziele powinna być o wiele lepiej płatna (motywacja)!Za godzinę pracy min. 30-40PLN netto, obiad gratis i tylko fakultatywnie!!!Na takie warunki pracy stać wielkie zagraniczne sieci handlowe w Polsce!

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • kaja(2018-03-09 19:06) Zgłoś naruszenie 29142

    Giełda w niedziele jest otwarta zapraszamy na zakupy

    Odpowiedz
  • lt(2018-01-30 19:03) Zgłoś naruszenie 284120

    Od kilku lat nie robię w niedzielę zakupów i ...wciąż żyję . Dlaczego miałbym zmuszać do pracy w niedzielę skoro w tygodniu potrafię się zorganizować ?

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • Bałagan(2018-03-07 13:31) Zgłoś naruszenie 26569

    To jestem w stanie przeżyc, ale żeby busy i pksy też nie jeździły? To już nawet z nikim się spotkać z poza miasta nie będzie można. ŻAŁOSNE. Tak czy inaczej daję temu maks pół roku bo przypominam że nie wszyscy ludzie będą mieli wolne dwa dni pod rząd a sklepy utrzymują się przede wszystkim z weekendowych utargów

    Odpowiedz
  • Terminator(2018-01-30 21:26) Zgłoś naruszenie 26376

    @Arek: nie zgadzam się!A co studenci, zdrowi seniorzy, bezrobotni, samotnie wychowujące matki .....???Dla wielu obywateli byłaby to dobra szansa na polepszenie swojej materialnej egzystencji!!!40 PLN netto za 8 godz. pracy X 4 to 1280 PLN netto!!!Chyba MOPS i pośrednictwo pracy w Polsce tyle nie płaci a nie każdy senior ma tyle renty???!!!Tylko dobra ustawa jest potrzebna!I tyle!!!

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Damian(2018-03-04 21:01) Zgłoś naruszenie 25414

    ICAL jest na 2019. Zrobilibyście jeszcze kalendarz w formacie webcal?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Aga(2018-03-14 10:59) Zgłoś naruszenie 25154

    Tak , tylko jak mam na tygodniu wolne to mąż pracuje a dzieci są w szkole.... Mijamy się caly czas, a teraz w niedzielę był czas na rower , na zjedzenie razem obiadu i rozmowę o *********** nikt się nigdzie nie spieszył - wolna niedziela to - REWELACJA

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz