Przerażający raport UOKiK. Nieprawidłowości u 71 proc. firm serwujących posiłki w szkołach i szpitalach

22 stycznia 2018, 11:43 | Aktualizacja: 22.01.2018, 12:05
Źródło:PAP
Stołówka szkolna

Stołówka szkolnaźródło: ShutterStock

Inspekcja Handlowa wykryła nieprawidłowości u 59 (71,1 proc.) spośród 83 skontrolowanych firm cateringowych szykujących jedzenie dla: szpitali, szkół, przedszkoli, żłobków, sanatoriów, domów opieki społecznej, domów dziecka i ośrodków rehabilitacyjno-edukacyjno-wychowawczych - poinformował w poniedziałek UOKiK.

Reklama

Komentarze (12)

  • wieloszczet(2018-02-03 15:46) Zgłoś naruszenie 00

    od lat mam podejrzenie , że w szpitalach Pacjenci umierają z głodu, brudu i braków w zaopatrzeniu. choroby mogliby wyleczyć, gdyby chcieli, bo nauka naobiecywała...gruszki są możliwe. może to wszystko efekt braku pieniędzy, może złego gospodarowania zasobami, ale przyjąć muszą. każdy wie, że szpitale to przechowalnie ludzi, których nikt nie chce. Kto i za ile ma to wszystko zrobić bez filtra z maską na twarzy BO PRYSKA! tylko PRYWATYZACJA, do spodu, może dać pożądany efekt. za prywatyzacją przyjdzie organizacja, ubezpieczenia i ocena pracy personelu, bogowie odlecieli... a że chcą zarobić(?), wszyscy chcą.

    Odpowiedz
  • Terminator(2018-01-22 22:53) Zgłoś naruszenie 00

    To się nazywa guwie... miękkie i śmierdzące na szkolnym talerzyku!Mjam, mjam.Smacznego!!!

    Odpowiedz
  • korwin(2018-01-22 15:07) Zgłoś naruszenie 04

    Dzieki PIS bedzie u nas jak na bialorusi, , przejeli sady > kazdego mozna skazac , przejeli sad najwyzszy > zatwierdza wybory > czytaj 100 kadencji, bedziecie glupcy dostawac pala jak bialorusini, gratulacje wyboru, udlawcie sie 500+

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Romek(2018-01-22 14:55) Zgłoś naruszenie 50

    Wysyłasz dziecko do przedszkola, cuda na kiju obiecują, a przychodzi do śniadanka i jest tak: Margaryna zamiast Masła, Chlebek miał być razowy - był jakiś z spulchniaczem blady amigo. Zamist szyneczki - mielona z puszki. Miała być surówka, było pół jabłka. Plus herbata saga do popicia. I miej tutaj zdrowe dzieci. To niech przynajmniej nie kłamią, że ma za tą kwotę być to i to, a jest coś innego - czyste oszustwo. !

    Odpowiedz
  • Rene(2018-01-22 14:03) Zgłoś naruszenie 80

    59 skontrolowanych firm zaplacilo srednio po 475 zl mandatu.To tylko może rozbestwić jeszcze bardziej

    Odpowiedz
  • ABC(2018-01-22 14:01) Zgłoś naruszenie 30

    Wszyscy chcą przede wszystkim tanio. Znam panię przedszkolankę, która zamawia kanapki dla połowy dzieci i potem je rozdziela - aby było tanio i się zmieścić w 1,99 zł na posiłek na dziecko.

    Odpowiedz
  • michal(2018-01-22 13:51) Zgłoś naruszenie 21

    Co się dziwić jak wszyscy chcą dobrze i tanio. Tak się nie da, dobre musi kosztować, a jak jest tanie to wiadomo że gdzieś muszą być oszczędności, składniki, ludzie lub praca na czarno.

    Odpowiedz
  • dds(2018-01-22 13:19) Zgłoś naruszenie 41

    a ty od razu z jakimis skarjnosciami wyjezdzasz jestes normalny stanislaw ? czy jeden z tym wiecznych wyznawcow balcerwwicza i korwina?

    Odpowiedz
  • dds(2018-01-22 12:16) Zgłoś naruszenie 92

    no coz tak to jest jak sie oddaje w rece prywaciazy to czego nie powinno sie oddawac w mojej gminie w szkole stolowka jest gminna nie ma prywaciaza cwaniaka - to i jedzenie jest normalne swieze takiej jak byc powinno przeciez wiadomo ze jesli gmina ma budzet na stolowke na ktorej nie zarabia to jakosc jedzen bedzie lepsza niz jesli za te same pieniadzze dal zlecenie prywaciazowi w podobnych pieniadzach a pyrwaciaz jak to prywaciaz jedzie po kosztach - wazne aby zrobic kosztem pracownikow i naszych dzieci ktore jedza splesniale jedzenie do tego kolejny przyklad patologii wolnego rynku

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz