Wznoszą domy nad przepaścią. Rynek mieszkaniowy bije rekordy wszech czasów

13 lutego 2018, 10:23 | Aktualizacja: 13.02.2018, 10:32
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Mieszkanie oddane do użytkowania

Mieszkanie oddane do użytkowaniaźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Tylko za Gierka budowano więcej. Hamulcowym mogą się okazać brak gruntów pod budowę, galopujące ceny wykonawstwa i drożejące materiały budowlane.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (26)

  • Subiektywny(2018-02-13 10:48) Zgłoś naruszenie 7822

    Ludzi coraz mniej, a tutaj buduje się 178 000 mieszkań w rok, dla kogo pytam się?

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Za kilka lat Masowe Wymieranie.....(2018-02-13 12:55) Zgłoś naruszenie 5842

    Sam mieszkam w starej dzielnicy willowej....kilka tysięcy staruszków w okolicy 80ki. Jeszcze żyją ale już nie długo cała dzielnica będzie do wzięcia za półdarmo. Zresztą jak w całej Polsce

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • mokot(2018-02-13 13:29) Zgłoś naruszenie 6329

    A mnie dziwi, że nadal są jeszcze ludzie, którzy się dziwią, że ktoś kupuje nieruchomości - jakby się zawiesili na tej samej śpiewce od 10 lat. Ludzie kupują i będą kupować, bo wolą nieruchomość niż niepewne papierki i wolą nowe lokum niż stare. Część ruchu na tym rynku to ci którzy sprzedają coś, żeby kupić większe, nowe, albo w lepszej okolicy. Dlatego ruch zawsze będzie, bo poprawa warunków mieszkania to jedna z podstawowych ludzkich potrzeb.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • PL83(2018-02-13 16:38) Zgłoś naruszenie 2311

    Wszystko jest dobrze, więc dziennikarze nie mają łatwych tematów. No więc jest tak dobrze, że aż źle:) i jest już o czym pisać. Jeszcze o Gierku może mieszkań jednostkowo budował więcej, ale po uwzględnieniu, że Polacy także dużo budują ponad 100m. domów w przeliczeniu na metry teraz buduje nie mniej niż za Gierka.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • .(2018-02-13 16:45) Zgłoś naruszenie 4320

    Widoczne na wykresie lata 70 to były mieszkania w które wprowadzały się osoby z powojennego wyżu demograficznego, który to wyż od 2 lat przechodzi masowo na emerytury ( to stąd najniższe w historii bezrobocie), a za 5-7 lat zaczną masowo przenosić się w zaświaty. A wówczas na rynku pojawi więcej mieszkań do sprzedaży niż teraz się buduje nowych. Czeka nas załamanie cen mieszkań i domów, gdyż chcących je zasiedlać młodzieniaszków (urodzenia z lat 90) jest liczebnie zaledwie 50%. Mieszkania i domy będą za półdarmo, jeszcze nie potrafią sobie tego wyobrazić ludzie, tak jak za komuny mój ojciec nie mógł uwierzyć, a co mówił mu jego szwagier z USA w odwiedzinach w Polsce, że samochód taki jak jego Duży Fiat może go kupić za jeden dzień pracy, tylko, że będzie i tak o kilka klas lepszy, bo tak złomów w USA już nie ma.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • jurek(2018-02-13 17:07) Zgłoś naruszenie 3512

    sam mam firmę budowlaną i jestem zadowolony, praca jest. czasem zdarzają się nieuczciwi kontrahenci i na to trzeba uważać, bo to jest problem. moich kontrahentów sprawdzam w KRD i dzięki temu mam pewność, że nie będzie problemu np. z płatnościami i regulowaniem zobowiązań.

    Odpowiedz
  • niepelnosprawny org(2018-02-13 17:15) Zgłoś naruszenie 110

    bedzie wiecej niz za gierka...

    Odpowiedz
  • Włocławek Rządzi(2018-02-13 21:42) Zgłoś naruszenie 192

    W lubuskim i kujawsko-pomorskim najwyższe słupki! ??? Widzicie! Można dominować nawet gdy płacą na rękę te marne polskie 3 tys.! .... Mazowieckie wstyd!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz