Nowa wojna zastępcza mocarstw. Ale prawdziwej konfrontacji nie będzie

16 kwietnia 2018, 07:38 | Aktualizacja: 16.04.2018, 08:08
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Syria

Syriaźródło: ShutterStock

Rosja używa Syrii do wzmacniania swojej pozycji wobec Zachodu, ale prawdziwej konfrontacji ze Stanami Zjednoczonymi wcale nie chce.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (11)

  • rasPutin(2018-04-16 11:57) Zgłoś naruszenie 314

    Rosja chcę wokół Damaszku stworzyć obłast syryjską i okrążyć swój wielowiekowy cel Turcją od południa, zaś Ankara zachowuje się jak karp głosujący za przyspieszeniem świąt

    Odpowiedz
  • analiza(2018-04-16 08:50) Zgłoś naruszenie 134

    Celem Rosji jest podgrzewanie sytuacji na Bliskim Wschodzie tak aby utrzymać korzystne ceny ropy naftowej i gazu ziemnego które to surowce są głównym żródłem dochodu Rosji.Zachód powinien postawić na masowy rozwój motoryzacji elektrycznej i odnawialne żródła energii bo to jest nowe miejsca pracy i ekologia(ocieplenie klimatu).Rosja nie majaca srodków na zbrojenia z zachwiana demografia będzie mniej grożna i być moze straci ochotę na modernizacje swoich sił zbrojnych w imie ambicji imperialnych.

    Odpowiedz
  • Heh(2018-04-16 10:12) Zgłoś naruszenie 101

    Prawdą jest ,że zachód testował rosyjskie systemy obronne ,których działanie jest wątpliwe. Ofensywa jest 100000 razy prostrza niż obrona, bo ofensywnie możesz strzelać ile wlezie ,a obronić musisz się tylko raz.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • lech2011(2018-04-16 11:45) Zgłoś naruszenie 70

    "wojna zastępcza mocarstw" - świetne określenie tego pozoranctwa

    Odpowiedz
  • ,(2018-04-16 12:02) Zgłoś naruszenie 51

    Na razie brak wiarygodnych informacji ile rakiet zdołali zestrzelić Syryjczycy swoimi post sowieckimi systemami.Natomiast uchodzców powinni przyjmować kraje uczestniczące w tej wojnie, aktywnie i poprzez sponsoring. Broni i amunicji nikomu tam nie brakuje, chodzą słuchy, że czeska zbrojeniówka nie nadąża z produkcją materiałów wybuchowych.

    Odpowiedz
  • est(2018-04-17 00:53) Zgłoś naruszenie 20

    Jakich mocarstw? Rosja żadnym mocarstwem nie jest. To gospodarczy i militarny liliput, z zacofaną gospodarką i armią. Jedynym symbolem mocarstwowości Rosji jest broń atomowa, ale w dzisiejszych czasach broń atomową jest w stanie stworzyć każde większe państwo, więc to żadna przewaga.

    Odpowiedz
  • DAn(2018-04-17 02:58) Zgłoś naruszenie 00

    .."Ale prawdziwej konfrontacji nie będzie".. ;-) Ileż takich opinii pojawiało się przed na kilka lat przed II WŚ...Prawdziwa konfrontacja trwa już dobre kilkanaście lat. To nie są armaty , pociski nuklearne i czołgi. To zapędzanie przeciwnika do oczekiwanego miejsca, w oczekiwanym czasie. A konflikt bezpośredni jest jedynie krótkim finalnym aktem bądź efektem popełnionych błędów strategicznych.

    Odpowiedz
  • Terminator(2018-04-16 21:11) Zgłoś naruszenie 00

    Jaka to wojna???Syria to maszyna do produkcji i eksportu ISI!!!Po co Zachodowi tyle ludi z ISI???Hmmmmmmmmm.

    Odpowiedz
  • Jurek(2018-04-16 20:05) Zgłoś naruszenie 00

    Płacz i zgrzytanie zębów bo niby łatwa wymiana reżimu w Syrii nie wypaliła a przecież zachód zawsze miał na to monopol a tu taki afront

    Odpowiedz