Farmy wiatrowe to tylko moda? "Polsce najbardziej potrzebna jest elektrownia jądrowa"

16 kwietnia 2018, 15:44 | Aktualizacja: 16.04.2018, 16:04
Źródło:ISBnews
Farma wiatrowa

Farma wiatrowaźródło: ShutterStock

Mimo, że wiele podmiotów jest zainteresowanych budową farm wiatrowych na morzu, to Polsce najbardziej obecnie potrzebna jest elektrownia jądrowa, uważa minister energii Krzysztof Tchórzewski. Decyzja w sprawie jej budowy powinna zapaść "w roku albo wcale".

Reklama

Komentarze (9)

  • Terminator(2018-04-16 16:15) Zgłoś naruszenie 77

    Farmy wiatrowe to tylko moda? "Polsce najbardziej potrzebna jest elektrownia jądrowa". Kilka nowoczesnych EJ jest potrzebnych Polsce!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • fhf(2018-04-16 19:08) Zgłoś naruszenie 53

    Potrzebna co najmniej jedna Fukushima.

    Odpowiedz
  • Bob(2018-04-16 17:07) Zgłoś naruszenie 56

    Moda super.... chce podjąć decyzje o władowaniu 80mld?? jeszcze w tym roku bo za 2/3 lata może się okazać że to wcale nie jest konieczne. Puki co ustawą blokują rozwój wiatraków przepis o odległości był ok ale już gorszy przelicznik to wałek za który ich sądzą konsorcja na kilkanaście miliardów i po co? żeby chronić czternastki górnikom. Do tej pory byłem zwolennikiem elektrowni atomowej w Polsce ale patrząc na nasz bilans energetyczny teraz i na to ile jeszcze będą działać elektrownie węglowe i jak wielkie rezerwy mamy w produkcji energii odnawialnej to chyba pora się wycofać z atomu. W perspektywie 30 lat raczej nastąpi jakiś przełom w produkcji energii a tyle i tak musimy utrzymać istniejące elektrownie węglowe

    Odpowiedz
  • Dynks5(2018-04-16 18:11) Zgłoś naruszenie 30

    Ne ma co się teraz spieszyć. Dobry czas na podpisywanie był zaraz po katastrofie w Fukuszimie, można było nieźle zbić cenę. Dzisiaj ceny są na całkiem innym poziomie. Celem całego biznesu jest niski koszt jednostkowy kWh oraz bezpieczeństwo, aby to osiągnąć nie należy się spieszyć. Co do energii z wiatru to też warto mieć w miksie energetycznym takową, bo część poboru energii jest stała i równomierna, a część możliwa do przesunięcia w czasie i wrażliwa na cenę. Wiatraki są bardzo potrzebne, ale ich udział w miksie nie powinien być nadmierny, bo nastąpi niestabilność i problemy z popytem. Można jednak pokombinować z wodorem(elektrolizą), szczytowo-pompowymi zbiornikami lub akumulatorami.

    Odpowiedz
  • DAn(2018-04-17 02:43) Zgłoś naruszenie 20

    Elektrownia jądrowa to element programu ściema +. Żadnej EJ nie będzie na naszym terenie. To jedynie gra z widokiem na możliwości zainstalowania wirówek do wzbogacania...

    Odpowiedz
  • Waclaw ADAMSKI(2018-04-16 20:40) Zgłoś naruszenie 20

    ESTEM CIEKAW! Czy Panowie Ministrowie :minister energii pan Krzysztof TCHORZEWSKI ,Henryk Kowalczyk ,Jerzy Kwiecinskii inni decydenci slyszeli o prof. Mariuszu JEDRYSKU-ORION, prof. dr.hab. Henryku KOZLOWSKIM ,panu Krzysztofie TYLK0,oraz o wielu konferencjach na temat POLSKICH ZASOBOW GEOLOGICZNYCH ,ostatniej 17 marca w Krakowie.Radze zapoznac się z tymi BARDZO CIEKAWYMI ZAGADNIENIEMI—UDOKUMENTOWANYMI NASZYMI POLSKIMI BOGACTWAMI GEOLOGICZNYMI również GEOTERMALNYMI. DLACZEGO NIE MA ZADNEGO PLANU ROZWOJU POLSKI W TYM KIERUNKU a lansuje się pomysly bardzo kosztownych i niebezpiecznych atomowek z których wychodzi już wiele panstw? Podejrzewam ,ze brakuje wiedzy decydentom o naszych mozliwosciach chocby zgazowywania wegla ,albo w gre wchodza inne sprawy,MOZE KORUPCJA? Odpowiednie sluzby powinny sprawdzic dotychczas wydane koncesje i co można uniewaznic. OBUDZ SIE POLSKO!!! RATUJMY DLA NAS NASZE BOGACTWA!!!!! Waclaw ADAMSKI

    Odpowiedz
  • Polak(2018-04-16 20:57) Zgłoś naruszenie 13

    Nie moda tylko darmowa energia!

    Odpowiedz
  • Wit(2018-04-16 17:07) Zgłoś naruszenie 01

    Decyzja miała być do końca marca.

    Odpowiedz