Kwieciński: Polska jest gotowa sfinansować budowę elektrowni jądrowej z własnych środków

16 kwietnia 2018, 16:44 | Aktualizacja: 16.04.2018, 17:54
Źródło:PAP
elektrownia atomowa

elektrownia atomowaźródło: ShutterStock

Polska jest gotowa sfinansować budowę elektrowni jądrowej z własnych środków, jeśli zapadnie decyzja o realizacji projektu – poinformował PAP Biznes minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

Reklama

Komentarze (18)

  • czerwiec(2018-04-17 10:20) Zgłoś naruszenie 00

    Roczne zapotrzebowanie uranu na świecie 79 kiloton , wydobycie 50 kiloton , takie cyfry podał prof Kozłowski . Jeżeli to prawda to nie wiem co trzeba mieć w głowie aby budować elektrownię na paliwo którego brakuje.

    Odpowiedz
  • dfgd(2018-04-17 09:12) Zgłoś naruszenie 30

    Zbudujemy polską Fukushimę za swoje pieniądze.

    Odpowiedz
  • lud pisofski śpiewa i tańczy(2018-04-17 08:49) Zgłoś naruszenie 42

    Premiero Moraveckjo ala gaduła :) Tyko gada i gada i gada...........

    Odpowiedz
  • gdzie sa drukarki?(2018-04-16 23:44) Zgłoś naruszenie 33

    i na elektryczny samochod tez maja?

    Odpowiedz
  • na grube(2018-04-16 23:05) Zgłoś naruszenie 41

    Może Australia albo jakiś inny kraj potrzebują polskich górników, można by ich wyeksportować, o ile zechcieliby się nauczyć kilku słów po angielsku.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Antey(2018-04-16 22:58) Zgłoś naruszenie 62

    Elektrownia jądrowa ma kosztować ok. 80 mld PLN - tyle Polska ma deficytu budżetowego w 2 lata.

    Odpowiedz
  • pitu pitula(2018-04-16 22:44) Zgłoś naruszenie 59

    A GDZIE MILION POLSKICH ELEKTRYCZNYCH AUT?? Buahahaha!!!!

    Odpowiedz
  • Waclaw ADAMSKI(2018-04-16 19:48) Zgłoś naruszenie 44

    JESTEM CIEKAW! Czy Panowie Ministrowie :minister energii pan Krzysztof TCHORZEWSKI ,Henryk Kowalczyk ,Jerzy Kwiecinskii inni decydenci slyszeli o prof. Mariuszu JEDRYSKU-ORION, prof. dr.hab. Henryku KOZLOWSKIM ,panu Krzysztofie TYLK0,oraz o wielu konferencjach na temat POLSKICH ZASOBOW GEOLOGICZNYCH ,ostatniej 17 marca w Krakowie.Radze zapoznac się z tymi BARDZO CIEKAWYMI ZAGADNIENIEMI—UDOKUMENTOWANYMI NASZYMI POLSKIMI BOGACTWAMI GEOLOGICZNYMI również GEOTERMALNYMI. DLACZEGO NIE MA ZADNEGO PLANU ROZWOJU POLSKI W TYM KIERUNKU a lansuje się pomysly bardzo kosztownych i niebezpiecznych atomowek z których wychodzi już wiele panstw? Podejrzewam ,ze brakuje wiedzy decydentom o naszych mozliwosciach chocby zgazowywania wegla ,albo w gre wchodza inne sprawy,MOZE KORUPCJA? Odpowiednie sluzby powinny sprawdzic dotychczas wydane koncesje i co można uniewaznic. OBUDZ SIE POLSKO!!! RATUJMY DLA NAS NASZE BOGACTWA!!!!! Waclaw ADAMSKI

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Terminator(2018-04-16 19:19) Zgłoś naruszenie 49

    Jestesmy silni, zwarci i gotowi.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jaro(2018-04-16 18:25) Zgłoś naruszenie 187

    Dobra, starczy. Jeszcze raz usłyszę "mamy środki na XYZ", to coś przykrego się stanie z moim laptopem. SKĄD wy bierzecie hajs na to wszystko?! Że z 500+ się jakoś udało nawet mimo obniżenia emerytalnego, to jeszcze jestem w stanie zrozumieć: wyższe wpływy z podatków i tak dalej. Ale teraz? Drugi tak samo kosztowny program dla seniorów, 300 zł co roku na każde dziecko, 5 mld na drogi, 100 tys. mieszkań, a teraz jeszcze atomówka... sorry, ale ja tego po prostu nie, nomen omen, kupuję. Czy PiS trzęsie na boku połową latynoskich kartelów kokainowych? SKĄD SIĘ BIERZE TA KASA?!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • tom(2018-04-16 18:12) Zgłoś naruszenie 196

    Nie z wlasnych,,, ale z podatkow ktore zerznie poprzez swoje spolki energetyczne TAURON ENEA ENERGA -filie urzedow skarbowych

    Odpowiedz