Trump oskarża Rosję i Chiny o obniżanie wartości własnych walut

16 kwietnia 2018, 16:47 | Aktualizacja: 16.04.2018, 16:59
Źródło:PAP
Donald Trump

Donald Trumpźródło: ShutterStock

Prezydent Donald Trump w poniedziałek na Twitterze oskarżył Rosję i Chiny o to, że prowadzą "grę dewaluacji" swych walut, podczas gdy w USA podnoszone są stopy procentowe, co umacnia dolara. Rubel stracił na wartości po kolejnych sankcjach nałożonych na Moskwę.

Reklama

Komentarze (4)

 • jan(2018-04-16 17:31) Zgłoś naruszenie 121

  Sztuczka, która zawsze się udawała - teraz przestała działać. W przypadku paniki na giełdzie mądre kraje przestają bronić kursu swej waluty i tracą giełdowi spekulanci. Amerykańskie i brytyjskie centrum robienia reszty świata w konia może być rzeczywiście niezadowolone.

  Odpowiedz
 • u(2018-04-16 17:58) Zgłoś naruszenie 110

  ą nei czasem amerykanskie banki jak JP Morgan manipuluja kursami?

  Odpowiedz
 • kursant(2018-04-16 19:03) Zgłoś naruszenie 40

  Czyli Patriot wyjdzie drożej z powodu kursu.

  Odpowiedz
 • ZQW(2018-04-16 22:43) Zgłoś naruszenie 10

  W przypadku dewaluacji waluty można osiągnąć poprawę bilansu handlowego z tym, że w pierwszym okresie następuje spadek importu. W pierwszej kolejności tracą na tym najbiedniejsi konsumenci. Wzrost eksportu jest znacznie powolniejszy o ile w ogóle nastąpi. Trump rzeczywiście wydaje się być głupkiem, który z pewnością nigdy nie czytał żadnej z książek Miltona Friedmana. W latach 70. podobny problem jaki mają Stany teraz z Chinami, miały USA z Japonią. Problem rozwiązał się sam bez żadnych interwencji dyplomatycznych. Jeżeli Trump chce się pozbyć deficytu handlowego, niech najpierw pozbędzie się deficytu budżetowego finansowanego obligacjami i drukiem dolarów. Nadmierna konsumpcja w stosunku do produkcji krajowej, staje się przyczyną nadwyżki importu nad eksportem, bo skadś trzeba tę różnicę ściągnąć.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze