Nowy podatek zapłaci 25 tysięcy milionerów. Dlaczego budzi kontrowersje?

16 maja 2018, 07:27 | Aktualizacja: 16.05.2018, 11:39
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Podatek solidarnościowy

Podatek solidarnościowyźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Wszyscy, którzy rozliczają PIT i mają roczne dochody powyżej miliona złotych w 2020 r., zostaną zobowiązani do zapłaty podatku solidarnościowego

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (35)

  • Chciwy 2 razy traci(2018-05-16 08:13) Zgłoś naruszenie 799

    Ciekawe ile z tych osób "ucieknie" do Czech czy na Słowację i tam będzie płaciło podatki?

    Odpowiedz
  • Cyniczny Grzegorz(2018-05-16 08:37) Zgłoś naruszenie 849

    w/g artykułu 80% podatników raportujących dochód powyżej 1mln na PIT to jednoosobowe podmioty gosp.... do 2020 z tych 80% zostanie 0%. i ci z rządu dobrze o tym wiedza, wiec to na mój gust jest to temat zastępczy... ciekawe ile będzie kosztować polskiego podatnika ustawa 447? może o tym warto pogadać

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Mateo(2018-05-16 09:02) Zgłoś naruszenie 8943

    Wszyscy przedsiębiorczy stąd uciekną. Zostaną tylko emeryci i niepełnosprawni.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • KIK(2018-05-16 09:08) Zgłoś naruszenie 6613

    Nie zapłacą, nie zapłacą.............. już myślą nad "optymalizacją podatkową", która pozwoli im uniknąć kretyńskich pomysłów PIS.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • aaa(2018-05-16 09:31) Zgłoś naruszenie 285

    Robin "PIS" Hood

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • eddde(2018-05-16 10:10) Zgłoś naruszenie 659

    Nie ma większej głupoty niż podwyższanie podatków i podpisanie umów o wolnym handlu i przepływie kapitału z innymi krajami. W takim przypadku firmy zaczynają masowo uciekać do innych krajów.

    Odpowiedz
  • Karol(2018-05-16 10:11) Zgłoś naruszenie 826

    Na kazda potrzebe nowy podatek to specjalnosc tego rzadu, ktory po podniesieniu sztywnych wydatkow o 40 mld rocznie stracil pole manewru w finansach publicznych. Ludzie z tymi dochodami maja zapewne jaks zagraniczny domicyl, do ktorego moga sie podatkowo przeniesc.

    Odpowiedz
  • Kuba #(2018-05-16 10:55) Zgłoś naruszenie 875

    Masz do dyspozycji milion rocznie to stać cię na dobrego doradcę podatkowego, który pozwoli ci w większości przypadków uniknąć takich podatków, i tak będzie w tym przypadku, inni w środowisku będą uznawani za frajerów.

    Odpowiedz
  • młody(2018-05-16 10:55) Zgłoś naruszenie 903

    A może by tak zmniejszyć biurokrację w Polsce i z oszczędności z tego tytułu dać na niepełnosprawnych? Wiem, wiem lubię fantasy i sci-fiction...

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • LOTTO(2018-05-16 11:31) Zgłoś naruszenie 75

    A jak ktos np.wygra w LOTTO 20 milionow,to Dobra Zmiana tez sie dobierze do tych pieniazkow na koncie,ha,ha ? Na pewno lapki beda ich swedzic i bedzie ich korcilo aby ogolocic tego szczesciarza z nadmiaru gotowki.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • MM(2018-05-16 11:37) Zgłoś naruszenie 5621

    Jeszcze rok temu mieli upraszczać podatki poprzez wprowadzenie jednolitego podatku pit dla wszystkich... teraz jak widać, diszli do wniosku że im więcej różnych podatków, danin tym obywatel mniej będzie wiedział gdzie i kiedy płaci do wspólnej skarbonki państwa... już dziś część ludzi myśli że podatek to tylko 20% od dochodu, część bardziej świadoma potrafi doliczyć składki i opłaty pracodawców i wyjdzie im ponad 33% ... i tylko nieliczni wiedzą, że gdy zsumuje się wszystkie dodatkowe akcyzy, vat-y, opłaty paliwowe i inne... które w sumie dają około 50%-60% opłaty podatkowej na rzecz państwa przez Polaków.

    Odpowiedz
  • ehh(2018-05-16 12:57) Zgłoś naruszenie 767

    Oby jak najwięcej z nich zmieniło obywatelstwo, Co to za *********** socjalistyczny twór jest tu hodowany, by rąbać każdego kto od średniej się odchyla.

    Odpowiedz
  • Heheszek(2018-05-16 13:44) Zgłoś naruszenie 906

    Ciekawy czy kiedyś dożyje w Polsce jakiejś prawicy przy władzy. Co do podatku, obawiam się, że przeważająca większość ludzi, którzy zarabiają milion lub więcej doszła do obecnego poziomu, bo potrafiła zadbać, żeby żadne 40 tys nie wypadły z portfela gdzie popadnie. Niemniej, piękny chwyt propagandowy, dumne tradycje PZPR wiecznie żywe!

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Aleksander Mikietyński (2018-05-16 15:10) Zgłoś naruszenie 152

    Szanownym autorom artykułu zapewne chodziło o wypowiedź Pana Profesora Roberta Gwiazdowskiego, Andrzej to raczej Sadowski, prezydent Centrum im. Adama Smitha.

    Odpowiedz
  • zeflik(2018-05-16 15:25) Zgłoś naruszenie 203

    Mają rozmach ********** - jak mawiał Siara.

    Odpowiedz
  • BigBass (2018-05-16 16:23) Zgłoś naruszenie 224

    Lawina komentarzy...czyli sami milonerzy siedzą i komentują na forsal.pl Ciekawe skąd najcześciej nadają Warszawa Nowy Sącz Limanowa Kraków Częstochowa Bielsko Biała Przeźmierowo Wrocław/Bielany Wroc Głogów Sopot Płock ???

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Młoda(2018-05-16 16:57) Zgłoś naruszenie 445

    To co robi PiS jest niebezpieczne, za rok stwierdza że osoby zarabiające 3tys, mają oddać jeszcze po 300zl bo tak sobie wymyśla.... Sami protestujacy nie chcą!!! Danin od najbogatszych tylko dobrowolnych wpłat od ludzi chętnych. Chory kraj i tyle

    Odpowiedz
  • Heh(2018-05-16 17:29) Zgłoś naruszenie 383

    Ja opiekuję się sam sobą i muszę myć zęby, siadać na kiblu. Czy też dostanę za to dodatek emerytalny i jakiś zarobek ???

    Odpowiedz
  • Ogarnąć się!(2018-05-16 17:31) Zgłoś naruszenie 576

    Jak ci rodzice będą dużo dostawać to znajdą się tacy co ze swoich dzieci będą robić niepełnosprawnych ! Ogarnijcie się roszczeniowcy !

    Odpowiedz