statystyki

Rynek czeka na raport USDA o popycie i podaży ziarna

10 lutego 2009, 08:50 | Aktualizacja: 10.02.2009, 08:55
Źródło:X-Trade Brokers

Amerykański departament rolnictwa poda dziś szacunki globalnego popytu i podaży na najważniejsze ziarna. Rynek oczekuje, że szacunki będą mówić o niższej produkcji ze względu na susze w Argentynie i powodzie w Brazylii.

Reklama

Reklama

Po kilku dniach wzrostów ceny pszenicy obniżyły się nieco do poziomu 563 USD za 100 buszli, zaś ceny kukurydzy i soi ustabilizowały się w okolicach odpowiednio 375 i 1000 USD za 100 buszli.

Dla rynku ziaren dzisiejszy dzień może okazać się istotnym, gdyż amerykański departament rolnictwa poda szacunki globalnego popytu i podaży na najważniejsze ziarna. Rynek oczekuje, że szacunki będą mówić o niższej produkcji ze względu na susze w Argentynie i powodzie w Brazylii. Raport o godzinie 14.30.

Po miesiącu ceny platyny znów powracają do poziomu 1000 USD za uncję. Mimo, iż rynek złota nie był ostatnio w stanie pokonać oporu na poziomie 930 USD (co spowodowało lekkie spadki, dziś rano uncja złota kosztuje 895 USD), na platynie realizacja zysków nie miała miejsca. Pokonanie poziomu 1000 USD z technicznego punktu widzenia może zapewnić wzrosty o kolejne 10%. Dziś rano uncja platyny kosztuje 988 USD.

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze