Mix Electronics ma swoją siedzibę w Skawinie i posiada sieć 205 salonów. Na początku września spółka DSG International podpisała umowę sprzedaży sieci handlowej Electro World Polska na rzecz Domu Maklerskiego IDM S.A. Cena transakcji to 1 euro. DM IDM S.A. kupił Electro World Polska na zlecenie firmy Mix Electronics. Sprzedanych ma zostać wszystkich osiem hipermarketów Electro World w Polsce. Chodzi o sklepy w Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Opolu, koło Wrocławia i trzy salony w Warszawie oraz okolicy.

UOKiK wydał też zgodę EcoStream Oy i Lotos Jasło na utworzenie przedsiębiorstwa. Fińska firma EcoStream Oy nie prowadzi działalności gospodarczej. Posiada dwie spółki zależne - jedna z nich - EcoStream Polska zajmuje się m.in. sprzedażą olejów smarowych. Należąca do Grupy Lotos spółka Lotos Jasło z siedzibą w Jaśle specjalizuje się w wydobywaniu i przerobie ropy naftowej oraz w handlu produktami naftowymi.

Ponadto prezes Urzędu zgodziła się na przejęcie przez Koninklijke Bunge kontroli nad Raisio Polska Foods. Przedsiębiorcy zajmują się produkcją m.in. tłuszczów roślinnych i margaryn. Koninklijke Bunge należy do holenderskiej grupy kapitałowej Bunge, która w Polsce prowadzi działalność za pośrednictwem m.in. spółki Kruszwica. Z kolei Raisio Polska Foods ma siedzibę w Karczewie i należy do fińskiej grupy Raisio.

UOKiK uznał, że "koncentracje nie przyczynią się do istotnego ograniczenia konkurencji" - czytamy w komunikacie. Zgodnie z przepisami, transakcję przejęcia trzeba zgłosić do Urzędu, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.