Cała rezydencja otoczona jest przestronnym ogrodem, oddzielonym od miasta murem. Wewnątrz znajduje 8 pokoi urządzonych w minimalistycznym, nowoczesnym stylu ze skóry i drewna. Ponadto dom posiada garaż podziemny na 8 pojazdów, saunę z widokiem na morze, 900 metrową piwnicę z profesjonalnym sprzętem kucharskim, piwnicą do przechowywania win oraz windę między poszczególnymi poziomami domu.

Posiadłość znajduje się na wyspie oddalonej od centrum miasta o niecałe 6,5 km. Sąsiadami Raikkonnena jest Mika Hakkinen, kilkakrotny mistrz świata Formuły 1, prezydent Finlandii Tarja Halonen i premier Matti Vanhanen.

Główną przyczyną braku potencjalnych nabywców na dom jest jego wysoka cena. Dla porównania cena za metr kwadratowy na obszarze metropolitalnym Helsinek dla nowych domów jednorodzinnych we wrześniu 2009 roku wyniosła 2 614 euro, a cena 1 metra kwadratowego rezydencji Raikkonena to 16 111 euro. Firma zajmująca się sprzedażą domu twierdzi, iż od momentu, w którym oferta pojawiła się na rynku nieruchomości, czyli rok temu, jedynie 10 osób zainteresowanych było jego zakupem. Jak dotąd jednak nie udało się znaleźć żadnego nabywcy.