Głównymi elementami programu stacji są emitowane dwa razy w ciągu godziny serwisy informacyjne oraz cogodzinne wejścia komentatorów giełdowych. Najważniejsze informacje zamieszczane są w sumującym dzień magazynie Saldo, emitowanym o 21.00. Docelowymi widzami TV Biznes są właściciele małych i średnich przedsiębiorstw oraz inne osoby zainteresowane bieżącą informacją o rynkach.

Od początku funkcjonowania stacja działa w oparciu o dwa ośrodki: redakcję w Poznaniu, gdzie przygotowywane są i skąd emitowane są serwisy informacyjne oraz redakcję w Warszawie, zlokalizowaną w budynku Giełdy Papierów Wartościowych, której domeną jest publicystyka i relacje z warszawskiego parkietu.

TV Biznes jest telewizją niekodowaną dostępną za pośrednictwem satelity Hot Bird. Stację można oglądać również za pośrednictwem wszystkich platform cyfrowych oraz większości telewizji kablowych. Od czerwca program można również śledzić na żywo w Internecie na stronie www.tvbiznes.pl

Od ponad dwóch lat właścicielem spółki Media Biznes, nadającej program TV Biznes, jest Polsat. TV Biznes współpracowała przy tworzeniu kanału informacyjnego Polsatu – Polsat News, z którym na poziomie redakcyjnym współpracuje do dziś.