Spólka spodziewa się “doskonałej rentowności” w 2011 roku. Przed opodatkowaniem Ford miał 1,1 mld dolarów zysku, czyli 26 centów na akcję, w porównaniu z 3 mld dolarów strat ( lub 1,32 dol. na akcję) przed rokiem.
Ford zakończył trzeci kwartał z wpływami w wysokości 23,8 mld dolarów za swój biznes samochodowy, wobec 21 mld dolarów na koniec drugiego kwartału.

“Ford jest firmą, która dokonała świetnego zwrotu. Uczynili to sami, bez potrzeby sięgania po rządowe pieniądze. To zapewnia ludziom dobre samopoczucie, zostali za to wynagrodzeni” – ocenia Bernie McGinn, prezydent McGinn Investment Management z Alexandrii, w stanie Wirginia. 

Koncern zanotował czwarty z rzędu kwartał zysków od czasu objęcia w Fordzie stanowiska dyrektora wykonawczego przez Alan Mulally w 2006 roku. Wcześniej spółka w ciągu trzech lat zgromadziła straty w łącznej wysokości 30 mld dolarów. 

W trzecim kwartale sprzedaż samochodów firmy spadła o 2,5 proc. do 30,9 mld dolarów, chociaż Ford zwiększył o 18 proc. produkcję w Ameryce Północnej.