Wyniki TVN za III kwartał 2009 roku są lepsze od oczekiwań rynkowych. Analitycy spodziewali się zysku w wysokości 50,5 mln zł.

Jak napisał w komentarzu po publikacji danych finansowych TVN Kamil Kasperski z X-Trade Brokers, prezentowane wyniki TVN nie są w pełni porównywalne do tych osiągniętych rok wcześniej. "W marcu tego roku spółka jako efekt porozumienia z dominującym akcjonariuszem – ITI Media Group oraz Neovision Holding przejęła kontrolę nad ITI Neovision, czyli spółki będącej właścicielem i operatorem platformy cyfrowej ‘n’. Na wynikach spółki ciąży więc efekt konsolidacji negatywnego wyniku przejętej spółki" - napisał Kasperski. Jego zdaniem, wyniki TVN pomimo wpływu czynników jednorazowych należy jednak określić jako niezadowalające.

Jak wynika z informacji podanych przez spółkę, wyniki za kolejne kwartały mogą być jeszcze lepsze. TVN ocenia bowiem, że w IV kwartale pojawiły się pierwsze oznaki poprawy na rynku reklamowym.

Jednocześnie TVN podtrzymał prognozę, która zakłada, że jego wydatki inwestycyjne w 2009 r. wyniosą 323 mln zł. W sierpniu spółka podniosła prognozę wydatków inwestycyjnych o 40 mln zł.