Yuncheng Poland to pierwszy w ŁSSE inwestor z obszaru Chin kontynentalnych. "Prowadzone są rozmowy z kolejnymi podmiotami z tego obszaru gospodarczego" - powiedział PAP rzecznik ŁSSE Miłosz Wika.

Zakład powstanie na działce w Konstantynowie Łódzkim, w podstrefie Łódź. Ukończenie inwestycji wartej niemal 17 mln zł planowane jest na koniec 2013 roku.

Koncern Yuncheng Plate Making Group jest jednym z największych na świecie dostawców cylindrów wklęsłodrukowych stosowanych do nadruków na opakowania wykorzystywane w branżach: spożywczej, farmaceutycznej, chemii gospodarczej czy wzornictwie przemysłowym.

Firma zamierza współpracować z działającymi już w łódzkiej Strefie przedsiębiorstwami z branży opakowań. Łączne wydatki związane z nową inwestycją wyniosą niemal 17 mln zł i zostaną poniesione do końca 2013 roku. Inwestor zobowiązał się zatrudnić co najmniej 30 osób do końca 2013 roku i utrzymać taki poziom zatrudnienia przez kolejnych pięć lat.

W tym roku w ŁSSE wydanych zostało 14 zezwoleń na działalność. Firmy, które je otrzymały deklarują nakłady na poziomie 500 mln zł, utworzenie tysiąca nowych oraz utrzymanie także tysiąca istniejących już miejsc pracy. Według Wiki do końca roku w Strefie ma pojawić się kolejnych 5-6 inwestorów.