We wnioskach przyjętych na zakończenie spotkania trzech premierów stwierdza się, że Litwa, Łotwa i Estonia raz jeszcze potwierdzają priorytetowy status swych krajów w projekcie budowy elektrowni atomowej w miejsce zamykanej Ignalińskiej Elektrowni Atomowej. "To jest bardzo ważna wiadomość również dla potencjalnego inwestora strategicznego" - zaznaczył podczas konferencji prasowej litewski minister energetyki Arvydas Sekmokas.

Minister przypomniał, że strona polska już wcześniej wyraziła poparcie dla budowy nowej siłowni. Minister Sekmokas poinformował, że konkurs na inwestora strategicznego zostanie ogłoszony jeszcze w tym roku. Premierzy Litwy, Łotwy i Estonii podczas piątkowego spotkania wyrazili też dezaprobatę dla budowy rosyjsko-niemieckiego gazociągu Nord Stream po dnie Morza Bałtyckiego. "Mówiąc otwarcie, nam się nie podoba ten projekt" - powiedział premier Estonii Andrus Ansip, zaznaczając, że w obecnej sytuacji pozostaje jedynie zaufać Skandynawom, którzy mają realny wpływ na ten projekt i wzmacniać swe bezpieczeństwo energetyczne.

Podczas spotkania współpraca energetyczna byłą jednym z podstawowych tematów. Rozmawiano też na temat współpracy w dziedzinie obrony i bezpieczeństwa narodowego, a także o potrzebie wspólnych działań w okresie kryzysu gospodarczego. Jak zaznaczył premier Litwy Andrius Kubilius, działając wspólnie, trzy kraje bałtyckie będą bardziej zauważalne, co przyniesie więcej korzyści aniżeli wzajemna konkurencja.