Platforma oparta jest o technologię systemu transakcyjnego MetaTrader, jednego z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych na rynku systemów transakcyjnych. TMS Brokers będzie pierwszym brokerem na rynku polskim posiadającym dwie różne platformy transakcyjne.

„Dla klientów początkujących najważniejsze są wsparcie edukacyjne oraz intuicyjność narzędzi takich jak platforma GO4X” - mówi Czcibor Dawid, Wiceprezes Zarządu TMS Brokers. W związku z tym planowana jest rozbudowa funkcjonalności systemu GO4X, w celu ułatwienia początkującym inwestorom skutecznego poruszania się po skomplikowanym rynku finansowym. Pierwszym z wielu zakładanych ulepszeń jest rozszerzenie systemu transakcyjnego o czytnik kanałów RSS. Program GO4X News Reader pozwoli klientom na bieżąco otrzymywać informacje rynkowe od analityków TMS Brokers, ale również podłączyć wybrane przez siebie kanały RSS takie jak Bloomberg, CNN czy Parkiet.

Oprócz standardowych mediów – radia, telewizji, prasy i znanych portali internetowych, w promocji produktu zostaną wykorzystane takie kanały komunikacji jak portal społecznościowy Facebook czy mikroblog Twitter.

Głównym zamiarem marki GO4X będzie dotarcie z edukacją do jak najszerszej grupy osób, które rozpoczynają swoją przygodę na rynku wymiany walut. Z tego względu TMS Brokers przygotowuje cykl szkoleń, które odbędą się w całym kraju i które pozwolą osobom początkującym poznać podstawowe zasady inwestowania, związane z nimi szanse szybkich zysków i ryzyko strat w razie nieostrożnych działań.

Mając na względzie ułatwienie dostępu klientom o mniejszym portfelach, GO4X oferuje atrakcyjne warunki transakcyjne, w tym przede wszystkim bardzo niskie depozyty zabezpieczające oraz minimalne nominały transakcji. Na wybranych instrumentach finansowych można dokonać transakcji już od tzw. jednego mikrolota, tj. od 1 000 jednostek danej waluty np. już od 1000 USD dla pary USD/PLN. Równie atrakcyjne są warunki handlu surowcami. Zatem klient może kupić lub sprzedać najmniejszą jednostkę transakcyjną złota blokując na depozycie zabezpieczającym jedynie 25 PLN.

Platforma GO4X jest również dostępna za pomocą telefonu komórkowego, co umożliwia składanie zleceń oraz obserwowanie rynku z dowolnego miejsca, o dowolnej porze dnia, przez 24 godzin na dobę.