„Chcielibyśmy, żeby Temasek z nami współpracował” – powiedział dzisiaj w Singapurze prezes Sistiemy, Władimir Jewtuszenkow, dodając, że rosyjska firma chce rozwinąć biznes telekomunikacyjny w Indonezji, Myanmarze (d. Birma) i Wietnamie. Poinformował on także, spółka finalizuje parce nad siecią telekomunikacyjną, obejmującą całe Indie.

Joint venture Sistiema Shyan TeleServicies zapewniło sobie licencje na prowadzenie operacji w 22 regionach Indii, gdzie żyje łącznie ponad 1 mln ludzi. Sistiema, do której należy 74 proc. udziałów Shyan, kontroluje również moskiewską spółkę Mobile TeleSystems z ponad 100 mln abonentów, dzięki czemu już jest największym operatorem w Europie Wschodniej. Shyan działa także pod marką Mobile TeleSystems, znaną też jako MTS.

Temasek “od dawna jest naszym udziałowcem, w MTS i Sistiema” - podkreślił Jewtuszenkow – „Włożyliśmy znaczne fundusze z myślą o tym, aby rozwijać działalność w Azji Południowo-Wschodniej. Rozważamy wejście do Indonezji, Myanmaru, Bangladeszu, Wietnamu i w całej serii innych krajów”.