"Początek nowego tygodnia charakteryzował się stabilizacją kursów z udziałem polskiej waluty w okolicach tegorocznych minimów" - poinformował analityk ECM Aleksander Napołow.

Zdaniem analityka brak wyraźniej korekty po zeszłotygodniowym umocnieniu wskazuje, że to nie jest jeszcze czas na realizację zysków, a każde osłabienie dolara na świecie sprowokuje ustanowienie nowych rocznych rekordów.

"Para USD/PLN osiągnęła nowy tegoroczny dołek na poziomu 2,7240 i praktycznie całą poniedziałkową sesję ceny utrzymywały się nieznacznie powyżej tego poziomu" - dodał Napołow. Najbliższym kluczowym wsparciem jest poziom 2,7250, a oporem 2,7560. Analityk zwrócił uwagę, że para EUR/PLN konsoliduje się nieco powyżej tegorocznego dołka, co cieszy importerów rozliczających w tej walucie.

Poziom 4,0650 jest kluczowym wsparciem i powinien powstrzymać dalsze umocnienie polskiej waluty. "Konsekwencją tego scenariusza będzie odbicie ceny i powrót notowań powyżej poziomu 4,1550 i dalej do psychologicznej bariery 4,2000" - podsumował Napołow.