Wczorajszy ruch spadkowy został już jednak w około 50% zniesiony. Dzisiaj o godz. 9.25 wartość euro względem dolara kształtowała się w pobliżu poziomu 1,4900. Jeśli powiodą się próby trwałego powrotu ponad tę barierę, kurs EUR/USD zyska potencjał do zwyżki w okolice 1,5000.

Wśród przedstawianych dzisiaj danych wpływ na notowania eurodolara mogą mieć jedynie informacje z amerykańskiego rynku nieruchomości o liczbie wydanych pozwoleń na budowy domów oraz o liczbie rozpoczętych budów (poznamy je o godz. 14.30). Na wartość funta oddziaływać dzisiaj może publikacja zapisków z ostatniego posiedzenia Banku Anglii (publikowanych o 10.30). Warto wspomnieć również o cotygodniowych danych o zapasach ropy w USA, które w ostatnim czasie wywoływały często dość silne krótkoterminowe zmiany w notowaniach „czarnego złota”.

Na rynku złotego obserwujemy kontynuację konsolidacji. Kurs EUR/PLN pozostaje nieco poniżej 4,1000. Niezmiennie ma szanse zejść w okolice minimów z ostatnich miesięcy (okolice 4,0650). Dzisiaj z Polski o godz. 14.00 poznamy dane o wynagrodzeniach i zatrudnieniu. Nie powinny one jednak mieć większego wpływu na notowaniach złotego.