Wszystkie wpływy ze sprzedaży są gromadzone na rachunku, z którego będą wypłacane odszkodowania dla ofiar oszustw Madoffa, który naciągnął wielkich i drobnych inwestorów na ponad 65 mld dolarów. 71-letni Madoff odsiaduje karę 150 lat więzienia. 

Wczoraj na aukcji w Fort Lauderdale na Florydzie za jego trzy łodzie motorowe i mercedesa osiągnięto łącznie 1,1 mln dolarów. Najwięcej, bo 700 tys. zapłacono za budowany na zamówienie jacht „Bull”, wykładany w środku drewnem tekowym. Dwie mniejsze łodzie uzyskały 320 tys. i 21 tys. dolarów Dodatkowo na do licytacji wystawiono Mercedes-Benz CLK 320 z 1999 roku, należącego do Ruth Madoff. Auto z przebiegiem nieco ponad 12 tys. mil poszło za 30 tys. dolarów.

Tuż przed otwarciem aukcji do udziału w niej zgłosiło 70 oferentów. Po niespełna godzinie sprzedaż zakończono.
Organizator aukcji uzyskał także 950 tys. dolarów za sportowy jacht, należący do Franka DiPascali, byłego szefa finansowego jednej z firm Madoffa. DiPascali przyznał się do pomocy w prowadzeniu oszukańczego procederu. Wpływy ze sprzedaży także pójdą na rzecz ofiar oszukańczej piramidy.

Obecnie na sprzedaż ciągle czekają nieruchomości Madoff’ów na Manhattanie i w West Palm Beach. Cena wywoływacza za apartament na Manhattanie spadła ostatnio o 1 mln dolarów do 8,9 mln w dwa miesiące wystawieniu oferty na rynku.