FullTiltPoker to strona internetowa z salą pokerową online, dostępna także w języku polskim. Umożliwia ona grę 24 godzin na dobę przez 7 dni w tygodniu. Oczywiście za wirtualne i prawdziwe pieniądze. Adams uzasadnił swoją teorię stwierdzeniem, że 95 proc. osób korzystających z takich serwisów traci swoje pieniądze. Dlatego też, te pozostałe 5 proc., które są w stanie zarobić na grze online, równie dobrze co w świecie wirtualnym poradzą sobie w rzeczywistości. Graczy tych charakteryzują bowiem cechy takie jak umiejętność podejmowania szybkich decyzji, działanie pod wpływem stresu, zdyscyplinowanie, dobrze wyćwiczona pamięć, racjonalne podejście do ryzyka. Dzięki praktyce pokerowej i zdobytemu doświadczeniu stają się idealnymi kandydatami na stanowiska maklerów giełdowych, czy stanowisk związanych z ryzykiem inwestycyjnym.

Okazuje się jednak, że nie on jedyny uważa, że odnoszenie sukcesów na takich portalach, niekoniecznie w grze za własne pieniądze, lecz także wirtualne, może w przyszłości wiązać się z bardzo atrakcyjną propozycją pracy. Wzrasta bowiem ilość funduszy hedgingowych i domów maklerskich obserwujących pokerowe rozgrywki online, w poszukiwaniu utalentowanych graczy. Dobrym przykładem odzwierciedlającym zależność: dobry pokerzysta internetowy – intratny zawód, jest Aaron Brown. Ten 53-letni były gracz internetowy dzisiaj jest menedżerem ds. ryzyka w fimie AQR Capital Management LLC, gdzie zarządza ponad 20 miliardami dolarów.

Dla wielu, świat pokera i businessu jest ze sobą bardzo ściśle powiązany. Niejednokrotnie czołowi menadżerowie korporacji i spółek, są też uczestnikami rozgrywek pokerowych. Miliarder James Simons, założyciel funduszy hedgingowego, nota bene profesor matematyki, jest pomysłodawcą organizowanego co roku wydarzenia „Wall Street Poker Night”, w którym gracze giełdowi i pokerowi, profesjonaliści i amatorzy dążą do zdobycia najmocniejszego układu kart w pokerze, czyli tzw. pokera królewskiego.