"Mieliśmy w ostatnich dniach do czynienia z realizacją zysków, jednak generalnie WIG20 pozostaje nadal w kanale wzrostowym" - powiedział dyrektor departamentu gospodarki pieniężnej ECM dr Maciej Klepacki. Od początku sesji indeks warszawskich blue chipów pozostaje na plusie, jednak jego wzrosty są bardzo ograniczone. "Dziś pozostajemy w trendzie bocznym. Bardzo ograniczona skala odbicia potwierdza, że inwestorzy nie są przekonani, że poprawa na rynku ma trwały charakter" - ocenił Klepacki. Dodał, że taką tezę potwierdza skala obrotów, która utrzymuje się na średnich poziomach.

Analityk zwrócił uwagę, że w czwartek giełda w bardzo ograniczony sposób zareagowała na ważne dane zarówno z Polski, jak i USA. Reakcja na dzisiejsze dane, które są mniej istotne od wczorajszych, również nie powinna być silna. Według niego dziś WIG20 nie powinien przebić poziomu dziennych maksimów ustanowionych przed godziną 11:00, ale będzie raczej kierował się w okolice wczorajszego zamknięcia. Około godziny 13:00 wśród spółek z WIG20 najlepiej spisywał się TVN, który dzień wcześniej informował, że sprzedał obligacje o wartości 400 mln euro. Jego akcje rosły o 2 proc. Liderem spadków był Bioton, którego akcje spadały o 4,17 proc.

W piątek ok. godz. 13:00 indeks WIG20 rósł o 0,26 proc. do 2334,46 pkt a WIG o 0,08 proc. do 39373,72 pkt. Wartość obrotów na rynku akcji kształtowała się na poziomie ok. 700 mln zł.