Inter Ikea Centre Group zamierza w ciągu najbliższych pięciu lat zainwestować w Chinach 1,2 miliarda dolarów. Pieniądze te spółka przeznaczy na budowę dwóch, gigantycznych sklepów. Jeden z nich o powierzchni 200 tysięcy m2 ma znajdować się w Pekinie. Szwedzka firma zapowiada, że jego otwarcie nastąpi w 2014 roku. Druga lokalizacja nie jest jeszcze znana. 

Decyzja IKEA, specjalizującej się w produkcji mebli i artykułów dekoracyjnych, dotycząca podjęcia inwestycji w Chinach, jest spowodowana przede wszystkim olbrzymim potencjałem tego regionu świata. Według analityków sprzedaży, ze względu na szybki rozwój gospodarczy Państwa Środka, coraz więcej Chińczyków będzie stać na zakup nowych towarów, w tym artykułów wyposażenia wnętrz. Zarządzający szwedzką spółką mają nadzieję, że popyt na produkty marki IKEA wśród chińskiej społeczności będzie nadal wzrastał.

Obecnie w Chinach znajduje się osiem sklepów należących do sieci Inter Ikea Centre Group, jeden z nich w Szenjangu ma zostać otwarty w przyszłym roku.