Nowe możliwości współpracy z Platforma Obywatelską

Szef klubu PO Grzegorz Schetyna uważa, że odejście Jana Krzysztofa Bieleckiego z funkcji prezesa Pekao S.A. otwiera nowe możliwości współpracy między Platformą a Bieleckim. Zapewnił jednocześnie, że "na dziś" nie ma scenariusza, według którego Bielecki miałby zostać premierem.

Pytany, czy Bielecki będzie kandydatem PO na premiera, Schetyna powiedział w środę dziennikarzom w Sejmie: "Trzeba pytać mądrzejszych polityków. Takiej sytuacji dzisiaj nie ma. Polska ma dobrego, popularnego premiera, z większością w parlamencie. Na pewno ta decyzja (Bieleckiego) otwiera nowe możliwości, także współpracy między Platformą a Bieleckim, ale nie ma na dzisiaj żadnego scenariusza - Jan Krzysztof Bielecki, premierem".

Jak dodał, dziś nie umie powiedzieć, w jakim wymiarze i na jakim polu miałaby się odbywać współpraca Bieleckiego z Platformą. "To wszystko jest przed nami. Trudno było o tym wcześniej mówić, bo (Bielecki) był związany kontraktem z ogromnym bankiem" - zaznaczył Schetyna. "Będziemy rozmawiać o tym, jak wykorzystać ogromne doświadczenie biznesowe i polityczne Bieleckiego, co może zrobić Platforma, co on może zrobić dla Platformy. Sprawa jest otwarta" - powiedział szef klubu PO.

Pytany, czy jest możliwe, aby Bielecki został kandydatem Platformy na prezydenta, Schetyna powiedział: "Powiem szczerze, że mam dosyć dużą wyobraźnię, ale chyba nie aż tak jak państwo". Dopytywany, czy Bielecki może wstąpić do PO, Schetyna powiedział: "Tak, to też jest temat do rozmowy. (Decyzja Bieleckiego) otwiera wiele nowych, ciekawych scenariuszy. Każda osoba doświadczona, która będzie chciała zaangażować się w życie publiczne, to ogromny walor. Bielecki jest wielką osobowością i wykorzystamy to".