Na początku listopada mBank wprowadził sześć kart płatniczych MasterCard, dziś trzy karty zaprezentuje MultiBank.

– Staramy się być bankiem innowacyjnym i dlatego prace nad wdrożeniem kart drugiej organizacji płatniczej trwały już od pewnego czasu. Zdecydowaliśmy się na to, bo chcemy oferować dwa systemy, zanim stanie się to standardem rynkowym – mówi Dziennikowi Gazecie Prawnej Grażyna Zawisza z MultiBanku.

Do oferty wchodzi wypukła karta debetowa i dwie karty kredytowe. Wszystkie mają funkcję PayPass umożliwiającą szybkie płacenie za towary czy usługi, np. w sieci sklepów Żabka, Empiku czy Coffee Heaven. To właśnie coraz większa popularność tej usługi skłoniła MultiBank do wprowadzenia kart MasterCard.

>>> Czytaj też: "Polacy mają już 30 mln kart płatniczych"

– Czekaliśmy na jakąś wartość dodaną, którą okazała się usługa PayPass, i w ten sposób uatrakcyjniamy naszą ofertę kart. Poza tym klient, mając w portfelu karty dwóch organizacji, czuje się pewniej – mówi Grażyna Zawisza.

Tym bardziej że system VISA w przeszłości przeżywał ciężkie chwile, a problemy dotykały m.in. klientów banków należących do BRE: w 2008 roku błąd systemu sprawił, że przez kilka dni posiadacze kont w MultiBanku i mBanku mieli np. ujemne saldo na swoich rachunkach bankowych, a wypłaty z bankomatów były naliczane kilkakrotnie.

MultiBank jest piątym bankiem, w którym można używać karty z funkcją PayPass. Do tej pory były to: ING Bank, BZ WBK, Alior Bank i mBank. Konkurencyjny dla PayPass system opracowany przez VISĘ – Paywave – jest dostępny tylko w BZ WBK.